1. ieskaites darbs 2. semestrī

Jelgavas novada Neklātienes vidusskolas
1. ieskaites darbs 2. semestrī
1. uzd. Par M. Bulgakova romānu „”Meistars un Margarita” (3 p)

Kāpēc, jūsuprāt, M. Bulgakovs ir izvēlējies šo Jaunās Derības leģendu, ko viņš ar to vēlējies pateikt lasītājiem?

Manuprāt, Bulgakovs, iespējams, uzskatīja, ka dzīve 20.gadsimtā ir kļuvusi samaitāta, bet tajā pašā dzīvē ir saglabājies arī svētums, kas izkaisīts šajos iespraudumos par Dieva dēlu. Savdabīgi likās,ka romāns tika rakstīts divos laikos, PSRS laikā un Jēzus Kristus laikā Jeruzālemē. Varbūt Bulgakovs vēlējās vērst uzmanību ticībai Dievam un Dieva eksistencei.
2.uzd. Par Annas Ahmatovas dzeju (3 p)
Kāda ir Annas Ahmatovas dzejoļi liriskā „es” attieksme pret savu laiku? Kādi tēli un tēlainās izteiksmes līdzekļi ir izmantoti šī laika raksturošanai? Nosauc konkrētus piemērus!
Anna Ahmatova neraksta maigi un aizkustinoši, bet gan tieši un viegli saprotami, vārdi ir bez zemteksta un konkrēti. Anna Ahmatova daudz izmanto aforismus. Piemērs: ,, Es ...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.