1. pārbaudes darbs 10. klasei bioloģijā II semestris.

1. pārbaudes darbs 10. klasei bioloģijā II semestris.
Ekoloģijas priekšmets, tā vēsture un galvenie uzdevumi. Ekoloģiskie faktori un to ietekme uz organismu. Ekosistēmas, to raksturojošie lielumi. Organismu pielāgošanās. Starpsugu attiecību veidi. Agrocenozes. Populāciju struktūra. Etoloģija, dzīvnieku uzvedības formas. Biosfēra, vielu aprite dabā. (līdz 01.04.2011.)

Kas ir ekoloģija? Atrod un uzraksti vismaz 3 faktus, kas liecina par vēsturi. Kādi ir galvenie ekoloģijas uzdevumi?

Ekoloģija ir bioloģijas nozare, kas pēta organismu un vides mijiedarbību, kā arī attiecības starp organismiem. Terminu "ekoloģija" pirmo reizi 1866. gadā izmantoja vācu zoologs Ernsts Hekels. Var uzskatīt, ka viens no pirmajiem ekologiem bija sengrieķu filozofs Aristotelis vai arī viņa skolnieks Teofrasts, kuri izrādīja lielu interesi par dzīvās dabas daudzveidību. Teofrasts savos darbos ir aprakstījis dzīvnieku un augu pasaules mijiedarbību.
Ekologi pēta organismus gan to dabīgajā vidē, gan laboratorijas a...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Mežs manā pastkastītē

Saturs Ievads 3 Teorētiskais materiāls 3 Pētnieciskā daļa 3 Secinājumi 3 Izmantotās literatūras un informāciju avotu saraksts 3 Pielikums 3 Ievads Pilsēta uz pastkastītēm dažkārt

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.