1. pārbaudes darbs

pārbaudes darbs
uzdevums (10 punkti)

Izmantojiet ražošanas iespēju robežu, lai parādītu sekojošo notikumu ietekmi uz konkrēto valstu ekonomiku:
1). Spēcīgi plūdi Indijā (sekas Indijas ekonomikai).
Ja valsts zaudē dažus resursus, tad ražošanas iespēja robeža sašaurinās. Faktiskais un potenciālais ražošanas apjoms samazinās. Ražošanas iespējas līkne nobīdās pa kreisi.

Zīmējums 1. Ražošanas iespēju līknes pārvietošana pa kreisi
2). Grieķijā notiek masveida streiki (sekas Grieķijas ekonomikai).
Streiku gadījumā ražošanas resursi netiek pilnībā izmantoti. Ražošanas apjoms resursu nepietiekamas izmantošanas apstākļos atspoguļo punkts A, kas atrodas ražošanas iespēju līknes iekšpusē. Resursu pilnīgas izmantošanas apstākļos tiks ražota jebkura preču kombinācija, kas atrodas uz ražošanas iespēju līkni.

Zīmējums 1. Punkts A, kas atrodas ražošanas iespēju līknes iekšpusē

uzdevums (22 punkti)

Preces pieprasījumu un piedāvājumu raksturo tabulā sniegtie dati:
 

P (EUR)

Qd1 (tūkst...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Ārsta profesionālā ētikas raksturojums

Ar pārliecību var apgalvot, ka cilvēces rakstītās vēstures laikā un pasaulē, ārsta esamībai vienmēr ir tikusi piešķirta īpaša nozīmība. Cilvēki dodas pie ārsta, lai saņemtu

Working capital management

Rarely are firms started for reasons other than profit. In order to improve the effectiveness of their operations, businesses examine a variety of financial metrics.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.