„N. Ikstena”

„N. Ikstena”
Izlasiet tekstu un veiciet uzdevumus!
1.uzdevums .Tekstā atrodiet vai izdomājiet sinonīmus vārdam 'mest'!
Sviest, brāzt, spert, šņorēt.
2.uzdevums. Tekstā atrodiet vai izdomājiet atšķirīgas nozīmes izteicienam "kā putnu biedēklis"! Ilustrējiet katru nozīmi ar piemēriem, lietojot to atšķirīgā kontekstā!
1. Kaut kas šausmīgs, bailīgs. Piem.: kā izbāzenis, kā putnu biedēklis - kā pretīgākās un visnožēlojamākās šausmas, par ko var pārvērsties ikviens, kurš atsakās būt cilvēks.
2. Kaut kas nekārtīgs, neskaists. Piem.: Kaut kur ejot, visu laiku ir jādomā līdz, lai nebūtu nosmērējies kā putnu biedēklis. Ģērbies kā putnu biedēklis.
3.uzdevums. Skaidrojiet katra vārda nozīmi! Iesaistiet tos teikumos!
lempīgs, 1. Neveikls, tāds, kam trūkst staltuma, iznesības. Lempīgs cilvēks. 2. Tāds, kurā izpaužas šāda īpašība. Lempīgas kustības. Lempīga gaita.
Nešpetns: Nejauks, niķīgs; ātras, ļaunas dabas; nekrietns. Piem.: Saimniece, neesi tik nešpetna!
durns – nav gudrs, lēni domājošs cilvē...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

LV Vēsture 2210G (Atbildes pielikumā)

 Simbolika Kurš ir Latvijas valsts himnas autors (vārds, uzvārds)?*Kādā nozīmīgā pasākumā pirmo reizi publiski izpildīja Dievs, svētī Latviju!? 3. Ko simbolizē zelta saule zilā laukā

Литература (Русская) 19.07.2022

Задание 1. Метафоры Т. Толстой позволяют читателю пофантазировать, повспоминать, пофилософствовать. Из подчеркнутого предложения во втором фрагменте выпиши метафору и поясни ее образный смысл. И вот

Fizika mājasdarbs 07162202

  Uzdevums.   …. 2. uzdevums. ….. 4. uzdevums. F1=80N; l1=4 cm L2 =32 cm F2l2=F1l1 F2*32= 80*4 F2 = 80 x 4 / 32

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.