2.iesk.1pd.12.kl. Demokrātija un autoritārisms Latvijā (1920-1940)

“Demokrātija un autoritārisms Latvijā (1920-1940)”
1. Izskaidro šos jēdzienus! (5.p.)
Satversmes sapulce - Latvijas Republikas pirmais vēlētais parlaments no 1920. gada 1. maija līdz 1922. gada 7. novembrim.
Kameras - pēc Benito Musolīni vadītās Itālijas parauga tika izveidotas profesionālās kameras, kam vajadzēja aptvert visas tautas dzīves nozares un kalpot kā pārstāvniecības institūcijām sadarbībā ar valdību.
Saeima – Latvijas republikas parlaments, simts tautas priekšstāvji, kurus ievēlē vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās un proporcionālās vēlēšanās.
De facto - no latīņu valodas cēlies izteiciens, kas tieslietās nozīmē, ka kaut kas notiek praksē, bet ne obligāti saskaņā ar likumu.
De iure - no latīņu valodas cēlies izteiciens, kas juridiskajā terminoloģijā norāda uz situācijas formālo pusi.
2. Savieno vēstures gadskatli ar tam atbilstošo notikumu! (5.p.)
1922.g. Alberta Kvieša prezidentūras laiks
1920.g. 16.sept. Par naudas vienību kļūst lats
1922.g. 15.febr. Likums par ag...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Mežs manā pastkastītē

Saturs Ievads 3 Teorētiskais materiāls 3 Pētnieciskā daļa 3 Secinājumi 3 Izmantotās literatūras un informāciju avotu saraksts 3 Pielikums 3 Ievads Pilsēta uz pastkastītēm dažkārt

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.