2.iesk. 2 pd. 11.kl. Eiropa un Amerika 16.gs.b.-18.gs

“Eiropa un Amerika 16.gadsimta beigās – 18.gadsimtā”
1. Izskaidro šos jēdzienus! (5.p.)
Merkantilisms – ekonomikas teorija, kad nācijas labklājība ir atkarīga no tās kapitāla, kā arī no pasaules ekonomikas apjoma un starptautiskās tirdzniecības.
Urbanizācija – pilsētu un pilsētnieku skaita pieaugums kādā teritorijā.
Apgaismība – intelektuālā kustība Eiropā un Amerikā, kas par visu lietu mēru sāka uzskatīt cilvēka prātu.
Brīvmūrnieki – Brīvmūrnieka ordeņa dalībnieki, kurus apvieno morāles, ētikas, filozofijas, metafizikas principi un ideāli, doma par Augstāko būtību. Masonu kustība.
Monarhija – valsts pārvaldes forma, kad augstākā vara par valsti juridiski atrodas viena aldnieka (monarha) rokās. Monarhs – imperators, karalis, cars, ķeizars, šahs.
2. Savieno gadskaitli ar tam atbilstošo notikumu! (5.p.)
1588.g. ASV Konstitūcija
1598.g. Slavenā revolūcija Anglijā
1787.g. “Neuzvaramās armādas” sagrāve
1688.g. Nantes edikts
1618.-1648.g. Trīsdesmitgadu karš
3. Nosauc vismaz trīs jaunas t...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

ATBILDES VĒSTULES NOFORMĒŠANAS RAKSTUROJUMS

•Vēstule ir svarīgs saziņas rīks un veids, jo pilda informēšanas un izglītošanas funkciju. No rakstītāja izpratnes par labu vēstuli ir atkarīgs saziņas rezultāts, klienta apmierinātība,

Ķīmija

97. uzd Reakcija A 0 +1 -2 +2 -2 0 Fe + H2SO4 (atšķ.) → FeSO4 + H2 ↑ (vide skāba – ūdensšķīdumā veidojas H+ jonu pārsvars)

Pārbaudes darbs „Elektromagnētisms”

1.uzdevums (6 punkti). Atzīmē, vai apgalvojums ir patiess vai nepatiess. Vai apgalvojums ir patiess? Ievelc krustiņu atbilstīgajā ailē! Nr.p.k. Apgalvojums Jā Nē 1. Ja patstāvīgo

Pārbaudes darbs par okeāniem

Grenlandes jūra Koraļļu jūra Baltijas jūra Melnā jūra Sarkanā jūra Karību jūra Malas jūras Iekšējās jūras Grenlandes jūra Koraļļu jūra Baltijas jūra Melnā jūra Sarkanā

Mape metodiskie meteriāli

par tēmu “VASARA” Mājasdarbs: Mape metodiskie meteriāli par tēmu “VASARA”   Sīkās motorikas attīstībai, radošie darbiņi Darbs ar dziju, lentēm – šņorēšana Darbs ar aplikāciju

Pārbaudes darbs “Līdzsvara”

Pārbaudes darbs „Līdzstrāva”     Vārds, uzvārds ……………………………………………………….. Datums: ………………………. Klase: …………… 1. uzdevums (12 punkti) Izvērtē, vai apgalvojums ir patiess, un pamato savu atbildi!

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.