2.iesk. 2pd. 12.kl. Otrais pasaules karš

“Otrais pasaules karš”
1. Izskaidro šos jēdzienus! (5.p.)
Molotova-Ribentropa pakts - bija neuzbrukšanas līgums starp Vāciju un PSRS. To 1939. gada 23. augustā Maskavā parakstīja PSRS Ārlietu tautas komisārs Vjačeslavs Molotovs un Vācijas Ārlietu ministrs Joahims fon Ribentrops.
Okupācija - citas valsts sagrābšanu ar bruņotu (vardarbīgu, militāru) spēku un savas pārvaldības ieviešana tajā.
Aneksija - politiski tiesiskā izpratnē ir kādas valsts vai tās teritorijas daļas pievienošanu citai valstij.
Ostlande - Nacistiskās Vācijas okupācijas iestāžu izveidota militārās un civilās pārvaldes struktūra Otrā pasaules kara laikā, kas aptvēra Baltijas valstis un daļu no Baltkrievijas.
Kurelieši - Latvijas karavīru grupas, kas 1944. gada nogalē cīnījās pret hitleriskās Vācijas armiju ar mērķi pirms atkārtotas padomju okupācijas panākt situāciju, kas ļautu Latvijai pretendēt uz starptautisku neatkarības atzīšanu.
2. Sakārto vēstures notikumus hronoloģiskā secībā! (4.p.)
A PSRS ar Hitleru sadalīja ...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

LV Vēsture 2210G (Atbildes pielikumā)

 Simbolika Kurš ir Latvijas valsts himnas autors (vārds, uzvārds)?*Kādā nozīmīgā pasākumā pirmo reizi publiski izpildīja Dievs, svētī Latviju!? 3. Ko simbolizē zelta saule zilā laukā

Литература (Русская) 19.07.2022

Задание 1. Метафоры Т. Толстой позволяют читателю пофантазировать, повспоминать, пофилософствовать. Из подчеркнутого предложения во втором фрагменте выпиши метафору и поясни ее образный смысл. И вот

Fizika mājasdarbs 07162202

  Uzdevums.   …. 2. uzdevums. ….. 4. uzdevums. F1=80N; l1=4 cm L2 =32 cm F2l2=F1l1 F2*32= 80*4 F2 = 80 x 4 / 32

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.