2. ieskaites darbs 2. semestrī par mūsdienu latviešu literātiem

Jelgavas novada Neklātienes vidusskolas
2. ieskaites darbs 2. semestrī par mūsdienu latviešu literātiem (65 p)
1.daļa

Pastāsti par vienu mūsdienu latviešu dzejnieku, nosaucot viņa dzejoļu krājumus, dzejas motīvus un tēmas.(3 p) Māra Zālīte (dzimusi 1952.gadā) ir latviešu dzejniece un dramaturģe. Kopš 2000. gada ir Latvijas Autoru apvienības prezidente un saņēmusi vairākus nozīmīgus apbalvojumus. Dzejoļu krājumi- "Vakar zaļajā zālē"; "Rīt varbūt"; "Deviņpuiku spēks" ; "Nav vārdam vietas"; "Debesis, debesis"; "Apkārtne'; "Dzeja" ; "Vējš meklē mājas" . Dzejas galvenie motīvi un tēmas ir: liriskās varones “es” meklējumi; dzīvība un nāve; mīlestība un naids; draudzība un nodevība; latviešu tautas liktenis.
Pastāsti par vienu mūsdienu latviešu prozaiķi, nosaucot viņa darbus un tajos risinātās problēmas! (3 p) Nora Ikstena (dzimusi 1969.gadā) ir latviešu rakstniece, raksta ne tikai romānus, biogrāfijas un esejas, bet arī īsprozas. Saņēmusi Triju Zvaigžņu Ordeni. Viens no, manuprāt, interesa...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.