2. ieskaites kulturoloģijā 12. klasei

Jūrmalas vakara vidusskola 2. ieskaites KK kulturoloģijā 12. klasei
1.(1) Ar ko atšķiras mītiskā domāšana no reliģiskās domāšanas?
Mītiskā no reliģiskās domāšanas atšķiras ar to, ka mītiskā domāšana balstās uz mītiem, kam var būt dažādi izskaidrojumi, par vienu un to pašu jautājumu, taču reliģiskie uzskati ir precīzi piefiksēti Svētajos Rakstos.
2. (1)Kā jūdaisms ietekmējis pasaules kultūru?
Jūdaisti bija tie, kas izveidoja pirmo monoteistisko reliģiju, radīja Svētos Rakstus. No jūdaisma radās kristietība un islāms. Vecajā Derībā esošie vēsturiskie sižeti kalpoja māksliniekiem par ierosmes avotu.
3. (2)Kādās konfesijās vēstures gaitā sadalījusies Rietumu baznīca? Izskaidrojiet, kas bija reformācija un kādi bija tās cēloņi!
1517. gadā Mārtiņš Luters publiskoja 95 tēzes par tālaika baznīcas praktizēto grēku atlaidu tirgošanas praksi. Turpmāko notikumu virkne baznīcā iesāka reformāciju, kuras rezultātā ticības izpratne un baznīca, arī pasaules kultūra kopumā. Reformācija aptvēra visu Riet...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Matem.122G (Gatavs darbs pielikumā)

4.uzdevums (16punkti) Aplūkojot zīmējumus, nosauc un uzzīmē daudzstūri, kas rodas taisnu prizmu vai piramīdu šķeļot ar plakni (4. zīm. dota četrstūra piramīda). Pamato, kāda figūra

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.