3. praktiskais darbs. Izmaksu pārdales metodes koģenerācijas stacijām (Gatavs darbs pielikumā)

Piemēri (3.pr.d. uzdevumi doti beigās):
1.uzdevums: Koģenerācijas stacija ar uzstādīto elektrisko jaudu 4 MWe izmanto gāzes dzinēju, kura α vērtība (elektrības/siltuma attiecība) ir 0.75 un kurināmā izmantošanas lietderības koeficients ir 90%. Uzstādīto elektrisko un siltuma jaudu izmantošanas stundu skaits gadā ir 4000 stundas. Kurināmais – dabasgāze, kuras cena ir 373 EUR/tūkst. Nm3.
Aprēķināt elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanas mainīgās izmaksas uz 1 elektroenerģijas un siltumenenerģijas vienību (AVCe un AVCt), sekojošām izmaksu pārdales metodēm:
1. „enerģijas metodei” (EM);
2. „alternatīvai siltuma piegādes metodei” (ASP);
3. „alternatīvai elektrības piegādes metodei” (AEP);
4. „ieguvumu sadales metodei” (ISM);
5. „etaloncenas metodei” (EtM).
Dots: dalītās siltuma ražošanas lietderības koeficients ir 92%, bet dalītās elektroenerģijas ražošanas lietderības koeficients – 55%.
2.uzdevums: 1.uzdevumā dotās koģenerācijas stacijas pastāvīgās izmaksas FC = 614 000 EUR/gadā, ...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Ārsta profesionālā ētikas raksturojums

Ar pārliecību var apgalvot, ka cilvēces rakstītās vēstures laikā un pasaulē, ārsta esamībai vienmēr ir tikusi piešķirta īpaša nozīmība. Cilvēki dodas pie ārsta, lai saņemtu

Working capital management

Rarely are firms started for reasons other than profit. In order to improve the effectiveness of their operations, businesses examine a variety of financial metrics.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.