5. pārbaudes darbs, kulturologija, 12 klase.

5. pārbaudes darbs
1. Nosaukt valstis, kuras bija galvenās pretinieces 2. Pasaules karā. Nosaukt 3 galvenās militārās operācijas vai kaujas šajā karā, pamatot, kāpēc tām bija ļoti svarīga nozīme! (5 punkti)
- Karojošās valstis bija sadalījušās 2 frontēs- Ass valstis un Sabiedrotie. Ass valstu galvenie spēki bija Vācija, Itālija un Japāna un to satelītvalstis. Sabiedroto galvenie spēki bija Padomju Savienība, Apvienotā Karaliste un ASV. Sabiedroto pusē karoja arī Britu Sadraudzība, Polija, Francija, Beļģija, Ķīna, Nīderlande un citas valstis.
2. Kāda nozīme bija Molotova – Rībentropa paktam? ( 2 punkti)
-Tas bija neuzbrukšanas līgums starp Vāciju un PSRS par neuzbrukšanu viena otrai, taču līguma slepenie papildprotokoli liecināja par to, ka abas šīs lielvalstis savstarpēji sadalīja Austrumeiropu. Šī pakta sekas ir Vācijas un PSRS kopīgā agresija pret Polijas Republiku, aizsākot 2. Pasaules karu, kā arī Latvijas okupācija 1940.gadā.
3. Kāpēc 2. Pasaules kara laikā latvieši cīnījās gan Sa...

Citi darbi šajā kategorijā

Imants Ziedonis. EPIFĀNIJAS.

Imants Ziedonis. EPIFĀNIJAS. Pastāvīgais darbs literatūrā 12.klasei Uzraksti, kuras I. Ziedoņa epifānijas esi izlasījis un formulē katras izlasītās epifānijas tematu! (5 p.) Mini būtiskākās atziņas,

Mājas uzdevums 0623202201

Mājas uzdevums Izstrādāt aptauju atbilstoši noteiktai problēmai. Izmantot dažādu jautājumu veidus. Sociālā problēma – emocionālā un fiziskā vardarbība skolās. Tiek aptaujāts tieši cilvēks, kas ir

Ķīmija 062022

  Uzdevums. Metāls Kālijs Alumīnijs Dzelzs Varš Zelts Siltumvadītājspēja(W/(mK)) 100 239 80 386 310 Elektrovadītspēja(secībā, sākot no labākās) 4. 3. 5. 1. 2. Cietība(Mosa skala)

“Bille” 29052022G (Atbildes pielikumā)

V. Belševicas autobiogrāfiskais romāns / filma Strādājiet pārī! Noskaties filmu “Bille”, izlasiet romāna fragmentus grāmatā 108.-118.lpp. un veiciet uzdevumus darba lapā, sniedzot izvērstas atbildes (1/2

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.