Absolūtā un parlamentārā monarhija

1. kontroldarbs
Absolūtā un parlamentārā monarhija
Pirmie monarhijas aizsākumi ir novērojami, izveidojoties pirmajām valstīm Senajos Austrumos, Divupē, Ēģiptē un citās upju ielejās, kur nostiprinājās valdnieku vara.
Senajos Austrumos bija centralizēta pārvalde. Valdnieks bija noteicējs jebkurā jomā. Par dievišķu pasludinātā valdnieka vara balstījās uz rupju spēku un dievišķu autoritāti, veidojot despotiju - neierobežotu monarhiju.
Vēsturiski monarhija ir vecākā valsts pārvaldes forma.Tā ir vara pār valsti viena valdnieka rokās. Monarha (imperatora, karaļa, cara, ķēniņa) troni ieņem pēc radniecības principa, parasti uz visu mūžu. Vēsturiski monarha kontrolē parasti bija augstākā likumdošana un izpildvara, nereti arī baznīca. Izšķir dažādas monarhijas veidus pēc to valdības veida.
Absolūtā monarhija ir monarhijas paveids, kad monarham (karalim, valdniekam, imperatoram, caram) ir neierobežota vara (politiskā, reliģiskā un saimnieciskā ziņā) un kad monarhs vienpersoniski gan valda, gan pie...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Mežs manā pastkastītē

Saturs Ievads 3 Teorētiskais materiāls 3 Pētnieciskā daļa 3 Secinājumi 3 Izmantotās literatūras un informāciju avotu saraksts 3 Pielikums 3 Ievads Pilsēta uz pastkastītēm dažkārt

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.