Apmierinātības ar dzīvi un pašefektivitātes saistību (Teorija)

Apmierinātība ar dzīvi

Apmierinatības jēdziens

Apmierinātība ir emocionālais stāvoklis, ko izraisa kāda mērķa sasniegšana. Apmierinātība ar dzīvi ir sarežģīta konstrukcija, kas attiecas uz pieredzi un optimālu funkcionēšanu. Jēdziens apmierinātība ar dzīvi ir tulkojums angļu valodā lietotajam ‘’life satisfaction’’ un attiecas uz plašākā konstrukta ‘’subjektīvā labklājība’’ kognitīvo komponentu – vērtējumu par savas dzīves kvalitāti (Upmane, 2010, vairāk sk. Diener, 1984).
Psiholoģijā subjektīvās labklājības izjūtas jeb labizjūtas kognitīvais komponents “apmierinātība” ir apzināts un tiek pētīts. To var raksturot divējādi: kā globālu jeb vispārēju apmierinātību (spriedumi par apmierinātību ar dzīvi kopumā, kas saistās ar dzīves jēgu, piepildījumu, veiksmi) vai kā spriedumus par apmierinātību ar dažām atsevišķām jomām ( apmierinātība ar darbu, pašnovērtējums, pašcieņa, veselība, mīlestība, laulība) (Svence, 2009).

Faktori, kas ietekmē apmierinātību ar dzīvi

Apmierinātības ar d...

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.