Aprakstiet H.Aizenka hierarhisko modeli

1. Aprakstiet H.Aizenka hierarhisko modeli
Personības struktūru veido noteiktas personības iezīmes ar savu hierarhisko sistēmu. H. Aizenka personības iezīmju shēmā ir superiezīmes vai tipi, kuras sastāv no noteiktām pamatiezīmēm. Šīs superiezīmes nosaka cilvēka uzvedību un ir galvenās cilvēka personības sastāvdaļas. Pamatiezīmes savukārt sastāv no vairākām ierastām reakcijām (IR), kuras veidojas no liela daudzuma specifiskām reakcijām (SR).
Jēdziens „ekstraversija“ jāsaprot kā noteikts diapazons ar augšējo un apakšējo robežu, kura ietvaros cilvēki uzrāda dažādu šīs īpašības izteiktības pakāpi. H. Aizenks noteica trīs superiezīmes, kuras nosauca par tipu. Turklāt šo iezīmju daba ir vairāk ģenētiski fizioloģiska nekā sociāla. H. Aizenks izdalīja trīs personības bāzes iezīmes: neirotismu, introversiju — ekstraversiju, psihotismu. Neirotismu (vai emocionālo nenoturīgumu) raksturo neadekvāti stipra emocionāla reakcija attiecībā uz to izsaucošiem stimuliem. Introversiju — ekstraversiju: ekst...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.