Ar ko atšķiras tādi studenta pētneciskie darbi kā referāts un eseja?

I daļa: 5. Ar ko atšķiras tādi studenta pētneciskie darbi kā referāts un eseja?

Referāts ir zinātniska raksta satura, monogrāfijas vai veselas mācības īss raksveida izklāsts. Eseja – mazāka apjoma (salīdzinoši ar referātu) un brīvas kompozīcijas sacerējums, kas izsaka autora individuālus iespaidus un nopamatojumus par konkrētu pirkemšmetu, problēmu.
Referāts balstās uz zinātnisko darbu saturu, savukārt eseja pārsvarā pauž paša autora domas.
Referāta mērķis ir noteikta temata izzināsana, izpēte un izvērtēšana, savukārt esejas mērķis ir domu plūsma vai kāda apgalvojuma apstiprināša vai noliegšana.
Referāts prasa tēmas aktualitātes pamatojum, savukārt eseja nepretendē uz to, lai tēma būtu izsmeļoši atainota.
A) Referāta rakstīšanai nepieciešama:

Noteiktas tēmas izvēle;
Attiecīgās literatūras sameklēšana;
Būtiskākās informācijas atlase;
Svarīgākās informācijas izklāstīšana.

Esejas rakstīšanai nepieciešamas:

Plašas un dziļas zināšanas;
Prasme analizēt, atlasīt nepieciešamos faktus un...

Citi darbi šajā kategorijā

Sociālā stratifikācija

Sociālā stratifikācija Anotācija 2 Ievads 4 1. Sociālās stratifikācijas jēdziens un būtība 5 2. Stratifikācijas kritēriji 6 3. Sociālās stratifikācijas sistēmas 8 4. Nozīmīgākās stratifikācijas

The Organisation for Economic Cooperation and Development

https://www.researchgate.net/publication/237297172_The_Organisation_for_Economic_Cooperation_and_Development_OECD GLOBAL MONITOR The Organisation for Economic Cooperation and Development RICHARD WOODWARD The Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD) is frequently cited as one

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.