Ārsta profesionālā ētikas raksturojums

Ar pārliecību var apgalvot, ka cilvēces rakstītās vēstures laikā un pasaulē, ārsta esamībai vienmēr ir tikusi piešķirta īpaša nozīmība. Cilvēki dodas pie ārsta, lai saņemtu palīdzību visneatliekamāko vajadzību gadījumā — remdētu sāpes un ciešanas, atjaunotu veselību un labsajūtu. Viņi ļauj ārstiem sevi apskatīt, aizskart un veikt manipulācijas ar jebkuru ķermeņa daļu, neizslēdzot pat visintīmākās. Viņi to dara, jo tic, ka ārsts pilnībā rīkojas pacienta interesēs. Tomēr mūsdienu veselības aprūpē ik pa brīdim rodas ļoti daudz sarežģītu un daudzpusīgu ētiska rakstura variantu un ne vienmēr ārsti ir pietiekami sagatavoti, lai spētu tās risināt.[1] Publiski izskan dažādas situācijas, kad ārstam un pacientam vai tā radiniekiem ir radušās dažāda veida problēmas, nesaprašanās, piemēram:

korupcijas situācijas
interešu konflikti
citas riska situācijas.

Analizējot informāciju šādā redzējumā, jānorāda, ka apmierinātību ar ārstniecības pakalpojumu galvenokārt nosaka komunikācijas kvalitāte ar...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.