Atsevišķu slepkavības veidu jēdziens, pasūtījuma u.c.

Slepkavība mantkārīgā nolūkā
Mantkārība ir viens no septiņiem nāves grēkiem līdz ar iekāri, negausību, slinkumu, dusmām, skaudību un lepnumu, kas var novest pie dvēseles bojāejas. Ir arī grēki, kas sevišķi bīstami vēršas pret cilvēka dabu un grauj sabiedrības dzīves pamatu, piemēram, tīšuprāt izdarīta slepkavība. Slepkavība mantkārīgu tieksmju vadībā būtu uzskatāma par dubultgrēku. Nonāvēšana „vajadzības dēļ” agrīnajā kristietībā radīja tendenci aizliegt nogalināšanu vispār. Ja kāds tādā nolūkā atņēmis citam dzīvību, tam jāatlīdzina citiem radušies zaudējumi un pats viņš kā sabiedrību apdraudošs jāizolē.
Pēc vārdiskas nozīmes „mantkārība” ir pārmērīga tieksme, cenšanās iegūt un uzkrāt materiālas vērtības. Savukārt „mantkārīgs” ir tāds, kas pārmērīgi cenšas iegūt un uzkrāt materiālas vērtības, vai tāds, kurā izpaužas mantkārība. Latviešu literārās valodas vārdnīcā vārds „m...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.