Atsevišķu slepkavības veidu jēdziens, pasūtījuma u.c.

Slepkavība mantkārīgā nolūkā
Mantkārība ir viens no septiņiem nāves grēkiem līdz ar iekāri, negausību, slinkumu, dusmām, skaudību un lepnumu, kas var novest pie dvēseles bojāejas. Ir arī grēki, kas sevišķi bīstami vēršas pret cilvēka dabu un grauj sabiedrības dzīves pamatu, piemēram, tīšuprāt izdarīta slepkavība. Slepkavība mantkārīgu tieksmju vadībā būtu uzskatāma par dubultgrēku. Nonāvēšana „vajadzības dēļ” agrīnajā kristietībā radīja tendenci aizliegt nogalināšanu vispār. Ja kāds tādā nolūkā atņēmis citam dzīvību, tam jāatlīdzina citiem radušies zaudējumi un pats viņš kā sabiedrību apdraudošs jāizolē.
Pēc vārdiskas nozīmes „mantkārība” ir pārmērīga tieksme, cenšanās iegūt un uzkrāt materiālas vērtības. Savukārt „mantkārīgs” ir tāds, kas pārmērīgi cenšas iegūt un uzkrāt materiālas vērtības, vai tāds, kurā izpaužas mantkārība. Latviešu literārās valodas vārdnīcā vārds „m...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Valsts uzdevumi un funkcijas. 39.v.

Valsts uzdevums – pienākums, kurš jāveic valstij Valsts funkcija – darbība, ar kuru tiek veikts kāds konkrēts valsts uzdevums. Lielākā daļa par valsts uzdevumiem atzīst:

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.