Baleta vēsture

Balets ir viena no muzikālās dejas formām, kuras pirmsākumi tiek uzskatīti par 16. gadsimtu, un viņu dzimtene ir Francija. Lai gan ir arī citi viedokļi, ka baleta vēsture aizsākās 15. gadsimta beigās Itālijā un tikai pēc tam nonāca Francijā. Renesanses laikā balets kļuva plašāks, pateicoties galma svinībām un aristokrātu svētkiem. Dejas bija neatņemama svētku sastāvdaļa, tāpēc galma dejotāji un mūziķi piedalījās karaļu izklaidēs.
Renesanses laikā Itālijas karaļi rīkoja svētkus, kuros dejai bija liela nozīme. Tomēr, ņemot vērā sulīgos tērpus, ne pārāk lielās zāles, tas viss traucēja taisīt organizēto kustību. Tāpēc bija īpaši skolotāji - deju meistari vai horeogrāfi, kuri kopā ar dižciltīgajiem mācīja kustības un atsevišķas figūras, lai vēlāk izpildītu organizētu deju. Pamazām deja kļuva arvien teatrālāka, un pats vārds "balets" nozīmēja kompozīciju.
Kad Itālijas aristokrāte, Katrīna de Mediči, kurai interesējās par mākslu, apprecējās ar Francijas troņmantnieku Henriju II, viņa pamodinā...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Ārsta profesionālā ētikas raksturojums

Ar pārliecību var apgalvot, ka cilvēces rakstītās vēstures laikā un pasaulē, ārsta esamībai vienmēr ir tikusi piešķirta īpaša nozīmība. Cilvēki dodas pie ārsta, lai saņemtu

Working capital management

Rarely are firms started for reasons other than profit. In order to improve the effectiveness of their operations, businesses examine a variety of financial metrics.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.