BALTIJA 16. GADSIMTA BEIGĀS – 18. GADSIMTĀ

BALTIJA 16. GADSIMTA BEIGĀS – 18. GADSIMTĀ
11.klases 2 semestra 2 ieskaite
1.Izskaidrojiet 10 jēdzienus! (10 )
Žečpospolita – Polijas un Lietuvas Republika.Magnāti – ļoti lielu zemju īpašnieki Centrāleiropas valstīs no augstākās muižniecības.
Liberum veto – veto princips valsts pārvaldē, kad kādam ir tiesības apturēt se netīkama likumprojekta stāšanos spēkā. Uniāti - baznīcas, kur ir katoļu teoloģija, bet dievkalpojumi notiek pēc pareizticīgo parauga (retāk otrādi), pakļaujas Romas pāvestam.
Inflantija - apzīmējums, kurš ieviests no poļu valodas, runājot par Livonijas novadu
Muižu revīzija - muižu pārbaude, kurā muižniekiem bija jāpierāda tiesības uz muižu turēšanu Landtāgs (Kurzemē, Vidzemē un Igaunijā 17.-19.gs.)
Arkla revīzija - pārbaude muižās un zemnieku saimniecībās, kurā noteica klaušu un nodevu lielumu
Alods – brīvi mantojams un neatsavināms nekustamais īpašums.
Matrikuls - pie bruņniecības kārtas piederīgu dzimtu reģistrs un dižciltības pārbaudīšanas komisija.
Guberņa
Klaušu ...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

ATBILDES VĒSTULES NOFORMĒŠANAS RAKSTUROJUMS

•Vēstule ir svarīgs saziņas rīks un veids, jo pilda informēšanas un izglītošanas funkciju. No rakstītāja izpratnes par labu vēstuli ir atkarīgs saziņas rezultāts, klienta apmierinātība,

Ķīmija

97. uzd Reakcija A 0 +1 -2 +2 -2 0 Fe + H2SO4 (atšķ.) → FeSO4 + H2 ↑ (vide skāba – ūdensšķīdumā veidojas H+ jonu pārsvars)

Pārbaudes darbs „Elektromagnētisms”

1.uzdevums (6 punkti). Atzīmē, vai apgalvojums ir patiess vai nepatiess. Vai apgalvojums ir patiess? Ievelc krustiņu atbilstīgajā ailē! Nr.p.k. Apgalvojums Jā Nē 1. Ja patstāvīgo

Pārbaudes darbs par okeāniem

Grenlandes jūra Koraļļu jūra Baltijas jūra Melnā jūra Sarkanā jūra Karību jūra Malas jūras Iekšējās jūras Grenlandes jūra Koraļļu jūra Baltijas jūra Melnā jūra Sarkanā

Mape metodiskie meteriāli

par tēmu “VASARA” Mājasdarbs: Mape metodiskie meteriāli par tēmu “VASARA”   Sīkās motorikas attīstībai, radošie darbiņi Darbs ar dziju, lentēm – šņorēšana Darbs ar aplikāciju

Pārbaudes darbs “Līdzsvara”

Pārbaudes darbs „Līdzstrāva”     Vārds, uzvārds ……………………………………………………….. Datums: ………………………. Klase: …………… 1. uzdevums (12 punkti) Izvērtē, vai apgalvojums ir patiess, un pamato savu atbildi!

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.