Baltija komunisma varā

“Baltija komunisma varā”
1. Izskaidro šos jēdzienus! (6.p.)
Kolektivizācija - tautsaimniecības politika, lauksaimniecības pārveidošana - "sabiedriskošana" - PSRS, pārejot no individuālo zemnieku saimniecību saimniekošanas uz kolektīvo saimniecību - kolhozu un sovhozu saimniekošanu kā lauksaimniecības pamatu.
Deportācija - pamatiedzīvotāju izsūtīšana un iebraucēju izraidīšana no valsts.
Helsinki-86 - Latvijas cilvēktiesību aizstāvības grupa, ko 1986. gada jūnijā Liepājā nodibināja Linards Grantiņš, Raimonds Bitenieks un Mārtiņš Bariss
Rusifikācija - kādas teritorijas iedzīvotāju etniskās grupas pārkrievošana, to nacionālo valodu un kultūru piespiedu kārtā aizstājot ar krievu valodu un kultūru.
Industrializācija - mašinizētas lielražošanas attīstīšana ekonomikā.
“Dziesmotā revolūcija” - laika posms Baltijas valstu vēsturē starp 1986. un 1991. gadu, kas beidzās ar pilnīgu valstiskās neatkarības atjaunošanu visās trijās valstīs.
2. Sakārto notikumus hronoloģiskā secībā! (4.p.)
A Izveidots ...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Mežs manā pastkastītē

Saturs Ievads 3 Teorētiskais materiāls 3 Pētnieciskā daļa 3 Secinājumi 3 Izmantotās literatūras un informāciju avotu saraksts 3 Pielikums 3 Ievads Pilsēta uz pastkastītēm dažkārt

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.