BĒRNU BAILES UN TRAUKSME ZOBĀRSTNIECĪBĀ UN TO SAISTĪBA AR MUTES VESELĪBU UN PSIHOSOCIĀLAJIEM FAKTORIEM

Aktualitāte

Latvijā līdz šim nav veikti kvalitatīvi pētījumi ne par bērnu, ne par pieaugušo bailēm un trauksmi zobārstniecībā.

Tikai dr. Sandras Bērziņas promocijas darbā par kariesa un periodonta patoloģiju izplatību bērniem un pusaudžiem Latvijā, aplūkojot skolēnu aptaujas datus, norādīts, ka galvenais iemesls, kas attur 11–15 gadus vecus bērnus no zobārsta apmeklējuma, ir bailes no sāpēm un ārstēšanas, un šādu atbildi ir snieguši 45% no aptaujātajiem pusaudžiem (Bērziņa, 2004).

2. Iepriekš Latvijā nav pētīts, cik lielā mērā bērnu un vecāku bailes no zobārsta ietekmē mutes stāvokli un kādi psihosociālie faktori ir saistīti ar bērnu bailēm un trauksmi zobārstniecībā.

Darba zinātniskā novitāte

Pirmo reizi Latvijā tika veikts plašs pētījums par bērnu bailēm no zobārsta, to saistību ar psihosociāliem faktoriem un mutes veselību. Darba zinātniskā novitāte ir dažādu psihosociālo faktoru ietekmes izpēte bērnu baiļu no zobārsta attīstībā. Novitāte ir baiļu no zobārsta atšķir...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Ārsta profesionālā ētikas raksturojums

Ar pārliecību var apgalvot, ka cilvēces rakstītās vēstures laikā un pasaulē, ārsta esamībai vienmēr ir tikusi piešķirta īpaša nozīmība. Cilvēki dodas pie ārsta, lai saņemtu

Working capital management

Rarely are firms started for reasons other than profit. In order to improve the effectiveness of their operations, businesses examine a variety of financial metrics.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.