Biežākās onkoloģiskās slimības Latvijā

Biežākās onkoloģiskās slimības Latvijā
2017. gadā Latvijā ļaundabīgo slimību reģistrā uzņemti kopā 11 762 cilvēki. Biežākās ļaundabīgās saslimšanas, kas tika reģistrētas, bija prostatas vēzis 1286 gadījumos, krūts vēzis 1143 gadījumos, bronhu un plaušu audzēji 1124 gadījumos, kolorektāls audzējs 1131 gadījumos, kā arī limfoīdo, asinsrades un radniecīgo audu audzēji 678 gadījumos. Vīriešiem visbiežāk diagnosticē prostatas, plaušu un kolorektālus audzējus, bet sievietēm - krūšu, kolorektālus un dzemdes audzējus. Vēl abiem dzimumiem bieži tiek diagnosticēti ne-melanomas ādas audzēji.
Prostatas vēzis
Pēc Pasaules Veselības Organizācijas datiem prostatas vēzis ir otrais biežākais ļaundabīgais audzējs vīriešiem pasaulē, ASV ar šo audzēju saslimstība prognozēta katram 8. vīrietim, bet šīs slimības izplatība ir atkarīga arī no diagnostikas iespējām - skrīningiem, biopsiju skaita, utt. Sākot plaši izmantot PSA (prostatas specifiskā antigēna) testēšanu, prostatas vēža incidence ir gandrīz dubult...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.