Biotehnoloģijas

Biotehnoloģijas

Kas ir biotehnoloģija? Kā veic gēnu pārnešanu no viena organisma uz citu? Kāda ir biotehnoloģijas izmantošana? Uzraksti to!

Biotehnoloģija ir nozare, kas nodarbojas ar cilvēkam vajadzīgu produktu, šūnu, audu un organismu iegūšanu. Biotehnoloģija ir radusi pielietojumu dažādu nozaru vajadzībām. Gēnu terapijā ir 2 pamatmetodes. Ex vivo (ārpus organisma) terapijas gadījumā (8. att.) no pacienta organisma tiek paņemtas šūnas, kas tiek ģenētiski pārveidotas, un tad atkal ievietotas pacienta organismā. In vivo (dzīvā organismā) terapijas gadījumā (9. attēls) slimības novēršanai nepieciešamo gēnu ienešanai organismā visbiežāk izmanto vīrusus, kas „inficē” pacienta šūnas.
3.p
2. Aplūkojiet kartupeļu ģenētiskās modificēšanas shematisko attēlu! Norādiet, kurš cipars attēlā atbilst katram apgalvojumam!

1 – Izolē kāda organisma gēnu ar vēlamo pazīmi
2 – to pazīmi izgriež ar restriktāzi
3 – No baktērijas izolē plazmīdu
4 – Plazmīdu sagriež ar restriktāzi
5 – Svešo DNS ievieto pl...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Matem.122G (Gatavs darbs pielikumā)

4.uzdevums (16punkti) Aplūkojot zīmējumus, nosauc un uzzīmē daudzstūri, kas rodas taisnu prizmu vai piramīdu šķeļot ar plakni (4. zīm. dota četrstūra piramīda). Pamato, kāda figūra

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.