Celulīts (Teorija)

1. Teorētiska daļa
1.1 Celulīta definīcija
Celulīts ir ādas kosmētisks defekts, kas ir sastopams sievietēm postpubertālā vecumā 80-90% gadījumos, vīriešiem sastopams reti. Pirmo reizi celulītu aprakstīta Alquin un Pavot ar nosaukumu edematoza fibroskleroza panikulopatija 1920. gadā.(1) Terminu celulīts( no latīņu valodas- celulite ) nedrīkst jaukt ar citu patoloģiju, kas latviešu valodā skan līdzīgi, bet no latiņu valodas – celulitis, kas ir infekcioza zemādas slimība ar citu etioloģiju, gaitu un ārstēšanu(3).
Celulīts biežāk lokalizējas apakšējas ekstremitātēs, iegurņa rajonā( glutealo-femorālais rajons) un vēdera, un raksturojas ar “apelsīna miziņām” vai “lauku sieram” līdzīgu ādu(3). Kā jau bija teikts - celulīts sastopams biežāk sievietēm, nevis vīriešiem. Sieviešu organismā tauku daudzums ir daudz lielāks nekā vīriešu, un tas ir izskaidrojams ar estrogēna efektivitāti, kas izraisa tauku uzkrāšanos fizioloģiski gatavojot organismu grūtniecībai. Lielu lomu spēle arī tauku izvietojum...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.