Civiltiesību jēdziens un būtība

Ievads
Vispārējās civiltiesības attiecas uz visiem civiltiesību subjektiem un ir ietvertas Civillikumā, kurā vienotā sistēmā apkopotas un sakārtotas svarīgākās civiltiesību normas. Civillikumam ir četras daļas, kur trešā daļa par lietu tiesībām nosaka lietu piederību konkrētām personām. Civiltiesību objekti ir lietas un nemateriāli labumi, uz kuriem tiesību subjekti attiecina savu tiesisko varu.
Šā referāta mērķis ir civiltiesību objektu un to veidu apskate. Darba mērķa realizēšanai tiks izvirzīti sekojoši uzdevumi: noteikt civiltiesību jēdzienu un pamatot to būtību, noteikt civiltiesību objektu klasifikāciju un to raksturojumu, pamatojoties uz Civillikumu.
1. Civiltiesību jēdziens un būtība
Tiesības tiek iedalītas privāttiesībās un publiskajās tiesībās, tāpēc ir nepieciešama šo divu divu jēdzienu nošķiršana. Civiltiesības jeb privāttiesības ir tiesību daļa, kas regulē līdztiesīgu dalībnieku jeb subjektu savstarpējās tiesiskās attiecības. Savukārt publiskās tiesības regulē pakļautības ...

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.