DARBA LAIKS UN ATVAĻINĀJUMI

DARBA LAIKS UN ATVAĻINĀJUMI
Plaši darba laika organizācijas veidi, kas minēti darba normatīvos aktos, pieļauj iespēju elastīgi noteikt darbinieka darba laiku.
Lai izprastu, kas īsti ir darba laiks, var pievērsties Darba likuma 31. nodaļai, īpaši 130.p., kur darba laiks tiek definēts kā “laikposms no darba sākuma līdz beigām, kura ietvaros darbinieks veic darbu un atrodas darba devēja rīcībā, izņemot pārtraukumus darbā”.
Darba laiks ir cieši saistīts ar atpūtu, regulējuma nepieciešamība izriet no Vispārējās Cilvēktiesību deklarācijas 24.panta: “Katram cilvēkam ir tiesības uz atpūtu un brīvo laiku, ieskaitot tiesības uz saprātīgu darbadienas ierobežojumu un uz apmaksātu periodisku atvaļinājumu”, kā arī no Eiropas Sociālās Hartas 2.panta, kas noteic pienākumus valstīm noteikt atbilstīgu darba dienas un darba nedēļas garumu, noteikt oficiāli svinamo dienu apmaksāšanu; noteikt apmaksātu ikgadējo atvaļinājumu vismaz divu nedēl...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Valsts uzdevumi un funkcijas. 39.v.

Valsts uzdevums – pienākums, kurš jāveic valstij Valsts funkcija – darbība, ar kuru tiek veikts kāds konkrēts valsts uzdevums. Lielākā daļa par valsts uzdevumiem atzīst:

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.