Domājot par dzīvi Otrā pasaules kara laikā Latvijā…

Domājot par dzīvi Otrā pasaules kara laikā Latvijā, varu teikt, ka pirmais, kas man nāk prātā ir krasas atšķirības starp dzīves apstākļiem divdesmitā gadsimta četrdesmitajos gados un mūsdienās.
Otrā pasaules kara laikā, laika posmā no 1941.g. līdz 1945. g. Latvijas teritorijā notika vairākas varas maiņas. Vācu nacionālsociālistu kontrolē Latvija atradās no 1941.g. līdz 1944.g., pēc tam tā nonāca PSRS ietekmes zonā. Manuprāt, viens no faktoriem, kas izraisīja bēgļu kustību veidošanos, bija nenoteiktība par Latvijas valsts nākotni.
Atsaucoties uz pirmo avotu, var apgalvot, ka Latvijas iedzīvotāju vidū bija nepatika gan pret PSRS, gan nacionālsociālistiskās Vācijas darbību Latvijas teritorijā. Nepatika pret abu varu uzspiestu kontroli veicināja latviešu tieksmi pēc neatkarīgas valsts un mudināja uzsākt cīņu pret lielvarām, par ko liecināja partizānu kustību veidošanās. Cilvēku uz šādu rīcību mudināja vācu represijas pret režīma neatbalstītājiem, iespēja nonākt koncentrācijas nometnēs, kā ...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Matem.122G (Gatavs darbs pielikumā)

4.uzdevums (16punkti) Aplūkojot zīmējumus, nosauc un uzzīmē daudzstūri, kas rodas taisnu prizmu vai piramīdu šķeļot ar plakni (4. zīm. dota četrstūra piramīda). Pamato, kāda figūra

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.