Ekonomiskā un nozares analīze

Pērkot kāda uzņēmuma akcijas potenciālam investoram ir jāpievērš uzmanību ne tikai vērtspapīru tirgus attīstībai un uzņēmuma stāvoklim, bet arī ekonomikas attīstībai. Visi uzņēmumi ir atkarīgi no makroekonomikas stāvokļa.
Darbā tiek piedāvāts izanalizēt ekonomikas galvenos rādītājus un aplūkot datus par Latvijas nozaru attīstību, jo šie rādītāji palīdz prognozēt vērtspapīru tirgus attīstību, biržas apgrozījumus un atsevišķas nozares perspektīvas.
Makroekonomiskās situācijas analīzi var uzskatīt par sevišķi svarīgu uzdevumu, jo makroekonomika ir tāda ekonomikas zinātnes nozare, kas pēta ekonomiskos procesus tautsaimniecības līmenī, tostarp atspoguļojot tautsaimniecības raksturojošus rādītājus un to dinamiku laikā. Par nozīmīgākajiem makroekonomiskās situācijas raksturojošiem rādītājiem visbiežāk uzskata iekšzemes kopproduktu (turpmāk darbā – IKP), inflāciju, bezdarba un nodarbinātības līmeni, kā arī eksportu un importu raksturojošus rādītājus u.c.
Pievēršot uzmanību jautājumam, kas ir s...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Valsts uzdevumi un funkcijas. 39.v.

Valsts uzdevums – pienākums, kurš jāveic valstij Valsts funkcija – darbība, ar kuru tiek veikts kāds konkrēts valsts uzdevums. Lielākā daļa par valsts uzdevumiem atzīst:

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.