“Enerģētika”

 
 

“Enerģētika” (mācību grāmatā 67.- 75. lpp.)
1. uzdevums. Atbildi uz jautājumiem. (14 punkti)

Kuram saimniecības sektoram pieder enerģētika? Primārajam
Kas ir enerģētika? Enerģētika ir saimniecības nozare, kura nodarbojas ar energoresursu ieguvi, to pārstrādi enerģijā un piegādi patērētājem.
Kas ir energoresursi? Apzinātie potenciālie enerģijas krājumi un avoti, kuru izmantošana pašreizējā tehnikas attīstības līmenī ir ekonomiski pamatota.
Nosauc, kādus energoresursus zini. Nafta, ogles, koksne.
Nosauc alternatīvos (atjaunojamos) energoresursus. Saules energija, vēja enerģija, viļņu, paisuma un bēguma, ūdens enerģija.
Kas ir fosilie energoresursi? Kāpēc tie nav atjaunojami? Tie nav atjaunojami, jo tie veidojas daudzu tūkstošu gadu laikā.
Kas ir barels? Kāda ir šī brīža naftas cena par barelu (Brent crude oil)? Barels ir apmēram 159 litri. Cena – 48$.
Kuras Eiropas valstis iegūst naftu. Norvēģija,
Kura ir pazīstamākā naftas eksportētājvalstu organizācija? Naftas eksportētājvalstu o...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Mežs manā pastkastītē

Saturs Ievads 3 Teorētiskais materiāls 3 Pētnieciskā daļa 3 Secinājumi 3 Izmantotās literatūras un informāciju avotu saraksts 3 Pielikums 3 Ievads Pilsēta uz pastkastītēm dažkārt

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.