“Enerģētika”

 
 

“Enerģētika” (mācību grāmatā 67.- 75. lpp.)
1. uzdevums. Atbildi uz jautājumiem. (14 punkti)

Kuram saimniecības sektoram pieder enerģētika? Primārajam
Kas ir enerģētika? Enerģētika ir saimniecības nozare, kura nodarbojas ar energoresursu ieguvi, to pārstrādi enerģijā un piegādi patērētājem.
Kas ir energoresursi? Apzinātie potenciālie enerģijas krājumi un avoti, kuru izmantošana pašreizējā tehnikas attīstības līmenī ir ekonomiski pamatota.
Nosauc, kādus energoresursus zini. Nafta, ogles, koksne.
Nosauc alternatīvos (atjaunojamos) energoresursus. Saules energija, vēja enerģija, viļņu, paisuma un bēguma, ūdens enerģija.
Kas ir fosilie energoresursi? Kāpēc tie nav atjaunojami? Tie nav atjaunojami, jo tie veidojas daudzu tūkstošu gadu laikā.
Kas ir barels? Kāda ir šī brīža naftas cena par barelu (Brent crude oil)? Barels ir apmēram 159 litri. Cena – 48$.
Kuras Eiropas valstis iegūst naftu. Norvēģija,
Kura ir pazīstamākā naftas eksportētājvalstu organizācija? Naftas eksportētājvalstu o...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Bioloģija II semestra parbaudes darbs

Uzdevums (8 punkti) Tabulā pie katra nacionālā parka ieraksti tā izveidošanas gadu, īsumā izklāsti tā darbības pamatuzdevumus un norādi vismaz 5 aizsargājamas augu un dzīvnieku

Dizains un tehnoloģijas

Izveidot 1 radošo uzdevumu vienam, iekļaujot 2 caurviju prasmju pilnveidi, mācību tematam dizainā un tehnoloģijās 4.-6. klasē! Izstrādāt vērtēšanas kritērijus! (Grupa: Temats: Domu kartes izveide

Inovatīva pārvaldība un globālā konkurētspēja

1.uzdevums Laikposmā no 2007. gada līdz 2015. gadam Latvijā tika likvidēts monopols elektroenerģijas tirgū. Atlasi informāciju un uzraksti par būtiskākajām pārmaiņām elektroenerģijas tirgū un ieguvumiem

M3gana iet uz skolu Filozofs Artis Svece

12.klase latviešu valoda 1.PD 2.semestrī Teksta izpratne, gramatika 1. Izlasi tekstu, veic prasītos uzdevumus! M3gana iet uz skolu Filozofs Artis Svece (..) “OpenAI” radītā “čatbota”

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.