Ētikas nozīme sociālā darba profesijās

Ētikas nozīme sociālā darba profesijās
Bieži vien saskaroties ar sociālām, politiskām vai ekonomiskām izmaiņām sociālā darbinieka un klienta vērtības mainās. Mainoties vērtībām saskarsmē gan darbiniekam, gan klientam, iespējams, gadās aizmirst par ētikas principiem. Tieši tādēļ svarīgi ir apzināties savas vērtības, lai darbinieks spētu darboties saskaņā ar tām. Situācijā, kad vērtības un ētiskie principi nonāk pretrunā, veidojas ētiska dilemma, kas ir jārisina ne tikai sociālajam darbiniekam, bet arī klientam.
Autors R.Barkers (R. Barker) ir definējis, ka ētiskās dilemmas ir situācijas, kas rodas, kad divas, vai vairākas morālās vērtības, šķiet, ir līdzvērtīgas, bet pretrunīgas, un indivīdam ir jāizdara pēc iespējas labāko izvēli starp tām.[1] Ētika ietver sevī vērtības. Ētiski rīkoties nozīmē nepārkāpt savas un otra cilvēka ētiskās vērtības, tas ir, ētiskos principus, kas ir izveidojušies cilvēka saskarsmē ar dažādām dzīves situācijām. Tomēr bieži vien ētiskās vērtības nonāk pretrunā,...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.