ĒTIKAS NOZĪME SOCIĀLĀ DARBA PROFESIJĀS

IEVADS
Saskaroties ar sociālām, politiskām un ekonomiskām izmaiņām sociālā darbinieka un klienta vērtības mainās. Mainoties vērtībām saskarsmē gan darbinieks, gan klients, iespējams, aizmirst par ētikas principiem.
Kolīdz vērtības un ētiskie principi nonāk pretrunā, veidojas ētiska dilemma, kas ir jārisina ne tikai sociālajam darbiniekam, bet arī klientam. Autors R.Barkers (R. Barker) ir definējis, ka ētiskās dilemmas ir situācijas, kas rodas, kad divas, vai vairākas morālās vērtības, šķiet, ir līdzvērtīgas, bet pretrunīgas, un indivīdam ir jāizdara pēc iespējas labāko izvēli starp tām.
Sociālajam darbiniekam ir jāatzīst, ka vērtības ir svarīgs priekšnoteikums, lai izprastu cilvēku uzvedību, un palīdzētu klientiem noskaidrot un izprast vērtību konfliktus savā dzīvē. Klientiem, tas var būt izšķirīgs solis veikt pārmaiņas viņu dzīves situācijā. Dauzos gadījumos, ja klients ir gatavs mainīt sevi vai savu situāci...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.