Fetālie alkohola spektra traucējumi

Fetālo alkohola spektra traucējumu raksturojums
Alkohola nelabvēlīgā ietekme uz augli ir zināma jau kopš 17. – 18. gadsimta. Neraugoties uz to, 2018. gadā publicētajā iedzimto defektu profilakses pētījumā tika konstatēts, ka līdz 20 % sieviešu grūtniecības laikā lieto alkoholu, kaut vai nelielos daudzums un ļoti reti. Nav zināms, kāds ir minimālais alkohola daudzums, kura lietošanai var būt negatīva ietekme uz augli. Alkoholu pieauguša cilvēka organismā apstrādā aknas. Mazuļa aknas ir orgāns, kas attīstās vislēnāk un pilnībā nobriest tikai grūtniecības vēlīnajā stadijā. Auglis nespēj pārstrādāt alkoholu tā, kā to spēj viņa mamma. Attiecīgi sanāk, ka vēl nedzimušais bērns uzņem mātes lietoto alkohola devu bez pilnvērtīgas iespējas to pārstrādāt (Astley, 2004; www.mammamuntetiem.lv).
Katru gadu alkohola kaitīga pārmērīga lietošana gan pieaugušo vidū, gan bērniem un zīdaiņiem izraisa 3% nāves gadījumu visā pasaulē. Alkohola lietošanai ir nozīmīga loma vairāk nekā 230 dažādu slimību veidu ...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Ārsta profesionālā ētikas raksturojums

Ar pārliecību var apgalvot, ka cilvēces rakstītās vēstures laikā un pasaulē, ārsta esamībai vienmēr ir tikusi piešķirta īpaša nozīmība. Cilvēki dodas pie ārsta, lai saņemtu

Working capital management

Rarely are firms started for reasons other than profit. In order to improve the effectiveness of their operations, businesses examine a variety of financial metrics.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.