GRĀMATĀ “Vinnijs Pūks un viņa draugi”

Latvijas Universitāte
Psiholoģijas, pedagoģijas un mākslas fakultāte
GRĀMATĀ “Vinnijs Pūks un viņa draugi”
Eseja
RĪGA, 2019
Jautrs stāsts par Vinniju Pūku ir prieka un optimisma pilns. Tas it kā nav pakļauts pasakainā žanra likumiem. Tajā nav dramatiskas situācijas, cīņas starp Labo un Ļauno, tā ir gaiša un pozitīva, un visi piedzīvojumi, kas notiek ar Kristofera rotaļlietām - šajā stāstā - ir ļoti līdzīgi bērnu spēlēm. Milns, vērš „varoņu” rakstzīmes, definējot viņu uzvedību, rīcību. Rakstnieks apmeta zēnu un viņa lāci kopā ar citiem rotaļu varoņiem pasaku mežā.
Mežs ir psiholoģiska vieta bērnu rotaļām un fantāzijām. Viss, kas notiek, ir mīts, ko dzimis Milna iztēle: fakts ir tāds, ka stāsts progresē, varoņi tajā sāk dzīvot savu dzīvi.
Laiks šajā mežā ir arī psiholoģisks un mitoloģisks: tas pārvietojas tikai atsevišķos stāstos, kopumā neko nemainot. “Reiz, šķiet, pagājušajā piektdienā ...” - sākas viens no stāstiem. Varoņi zina nedēļas dienas, stundas nosaka izmantojot sauli. Tas ir...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.