HANSA SELJE STRESA TEORIJAS SAISTĪBA AR GERIATRISKO PACIENTU PSIHOEMOCIONĀLIEM PĀRDZĪVOJUMIEM PIRMS OPERĀCIJAS LAIKĀ PIE VISPĀRĒJAS ANESTĒZIJAS

LATVIJAS UNIVERSITĀTES
MEDICĪNAS FAKULTĀTES
PROFESIONĀLĀ AUGSTĀKĀS IZGLĪTĪBAS BAKALAURA STUDIJU PROGRAMMA
„MĀSZINĪBAS”
HANSA SELJE STRESA TEORIJAS SAISTĪBA AR GERIATRISKO PACIENTU PSIHOEMOCIONĀLIEM PĀRDZĪVOJUMIEM PIRMS OPERĀCIJAS LAIKĀ PIE VISPĀRĒJAS ANESTĒZIJAS.
RĪGA, 2021
Hansa selje stresa teorija
Kā vienu no teorijām savā darbā “Geriatrisko pacientu psihoemocionālie pārdzīvojumi pirms operācijas laikā pie vispārējas anestēzijas”, darba autore izmantoja Hansa Seljē atklājumus.
Likumsakarība starp stresu un slimībām tagad ir attiecīgi labi izpētīta , taču tā ne vienmēr tika atzīta. Vārds “stress” fizikā tiek izmantots, lai apzīmētu spēka un pretestības mijiedarbību pret šo spēku, un tieši Hanss Seljē pirmo reizi šo terminu iekļāva medicīnas leksikā, lai aprakstītu “ķermeņa nespecifisko reakciju uz ikvienu organismam izvirzītu prasību “ (Tan, Yip, 2018).
Hanss Seljē ir Austroungārijas izcelsmes kanādiešu patologs un endokrinologs. Seljē ir plaši pazīstams kā “stresa pētījumu tēvs”. Se...

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.