Harijs Gulbis “Cīrulīši”.

Harijs Gulbis “Cīrulīši”.
1. Mātes tēls lugā.
Mātes tēls ir aizkustinošs, sentimentāls, juteklīgs. Māte mīl viņas mājas, kur viņa ir pavadījusi visu savu mūžu, tik ļoti, ka izskatās, ka viņa ir saplūdusi ar mājām. Viņa ir Mājas. Māte ir tā miera osta, kura vieno un sasauc visu atlikušo ģimeni. Māte ir tā lāde, kura glabā sevī visnozīmīgākās atmiņas. Viņa ir tā, kura saglabā viņas bērnu bērnības sapņus, viņu rotaslietas un citus dārgumus, kuri agrāk bija mīļi viņu sirdīm. Viņa ir tā, kura vienmēr ir gatava sagaidīt viņas bērnus un mazbērnus ar rokām vaļā. Mātei ir nepārvarāmi grūti atstāt “Cīrulīšus”. Pārāk daudz viņas dzīvē ir ar tiem saistīts.
Šīs lugas mērogā mātes tēls sasaucās arī ar dzimtenes tēlu. Dzimtene ir mājas. Dzimtene glabā visas atmiņas par tās bērniem – tautu. Dzimtene vienmēr gaida viņas bērnus pārnākam atpakaļ, lai arī daži bērni mēdz to atstāt novārtā.
2. Paaudžu attiecību tēmas risinājums.
Bērni nesaprot viņu mātes pieķeršanos dzimtajai zemei, dzimtajām mājām, katram...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Mežs manā pastkastītē

Saturs Ievads 3 Teorētiskais materiāls 3 Pētnieciskā daļa 3 Secinājumi 3 Izmantotās literatūras un informāciju avotu saraksts 3 Pielikums 3 Ievads Pilsēta uz pastkastītēm dažkārt

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.