“Ievads pasaules saimniecībā”

Darba izpildei jāizmanto mācību grāmata “Pasaules ģeogrāfija vidusskolai” 54. – 59. lpp.
1. uzdevums. Ieraksti tabulā 3 Latvijas uzņēmumu nosaukumus atbilstoši katram saimniecības sektoram; 3 katram. (6 punkti)

Primāras

Ķekava , Latvijas valsts meži, Limbažu piens

Sekundārais

Latvenergo, latvijas gāze, Gadība

Terciārais

Rigas satiksme, Rīgas Tehniskā Universitāte, Latvijas Universitāte

2. uzdevums. Uzraksti svarīgākos atklājumus un notikumus, kas risinājās katrā no tehnoloģiskajiem apvērsumiem, kuri veicināja pasaules saimniecības veidošanos. (8 punkti)
Pirmais tehnoloģiskais apvērsums – tvaika mašīnu atklāšana. Parēja uz tvaika mašīnu, dzelzsceļu transportu, tvaika kuģu izmantošanu kā arī fabriku būvēšanu.
Otrais tehnoloģiskais apvērsums – elektroenerģija. Automašīnu un līdmašīnu izveide.
Trešais tehnoloģiskais apvērsums – datori. Pārēja uz energoefektīvu un resursefektīvu ražošanu.
Ceturtais tehnoloģiskais apvērsums – roboti. Roboti aizstāj cilvēku rūpnicās un p...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

ATBILDES VĒSTULES NOFORMĒŠANAS RAKSTUROJUMS

•Vēstule ir svarīgs saziņas rīks un veids, jo pilda informēšanas un izglītošanas funkciju. No rakstītāja izpratnes par labu vēstuli ir atkarīgs saziņas rezultāts, klienta apmierinātība,

Ķīmija

97. uzd Reakcija A 0 +1 -2 +2 -2 0 Fe + H2SO4 (atšķ.) → FeSO4 + H2 ↑ (vide skāba – ūdensšķīdumā veidojas H+ jonu pārsvars)

Pārbaudes darbs „Elektromagnētisms”

1.uzdevums (6 punkti). Atzīmē, vai apgalvojums ir patiess vai nepatiess. Vai apgalvojums ir patiess? Ievelc krustiņu atbilstīgajā ailē! Nr.p.k. Apgalvojums Jā Nē 1. Ja patstāvīgo

Pārbaudes darbs par okeāniem

Grenlandes jūra Koraļļu jūra Baltijas jūra Melnā jūra Sarkanā jūra Karību jūra Malas jūras Iekšējās jūras Grenlandes jūra Koraļļu jūra Baltijas jūra Melnā jūra Sarkanā

Mape metodiskie meteriāli

par tēmu “VASARA” Mājasdarbs: Mape metodiskie meteriāli par tēmu “VASARA”   Sīkās motorikas attīstībai, radošie darbiņi Darbs ar dziju, lentēm – šņorēšana Darbs ar aplikāciju

Pārbaudes darbs “Līdzsvara”

Pārbaudes darbs „Līdzstrāva”     Vārds, uzvārds ……………………………………………………….. Datums: ………………………. Klase: …………… 1. uzdevums (12 punkti) Izvērtē, vai apgalvojums ir patiess, un pamato savu atbildi!

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.