II pasaules karš 1939.-1945.g.

II pasaules karš 1939.-1945.g. (kopā 29 punkti)

1. uzdevums

Izskaidrojiet jēdzienus! (10 p.)

«Višī Francija» oficiāli Francijas valsts, bija Otrā pasaules kara laikā no 1940. gada jūlija līdz 1944. gada augustam pastāvoša Trešā Reiha satelītvalsts Francijas centrālajā un dienvidaustrumu daļā ar valdību Višī pilsētā.

Ziemas karš – bija karš starp uzbrūkošo PSRS karaspēku un aizstāvošos Somijas armiju galvenokārt Karēlijas zemes šaurumā.

Lielais Tēvijas karš – ir termins, kuru izmantoja PSRS, izmanto Krievijā un atsevišķās bijušās PSRS valstīs, lai apzīmētu Otrā pasaules kara cīņas starp PSRS un Trešo reihu ar tā sabiedrotajiem.

Kolaborācija – sadarbība ar okupācijas varu.

Piektā kolonna – ir apzīmējums ārvalstu savervētiem vai tām simpatizējošiem aģentiem, kas nodarbojas ar karaspēka, valsts iedzīvotāju demoralizēšanu, piemēram, spiegojot, musinot uz nemieriem, ceļot paniku, veicot diversijas un citas pretvalstikas darbības. Apzīmējums radās Spānijas pilsoņu kara laikā.

Ebreju geto – Eiropas vēsturē slēgts ebrēju kvartāls pilsētas robežās ar savu iekšēju pašpārvaldi un jurisdikciju.

43. gvardes latvieši divīzija – nacionāls karaspēka formējums Sarkanās Armijas sastāvā Otrā Pasaules kara laikā no 1942. gada 5. oktobra.

Latviešu SS leģions – bija Latvijas teritoriju okupējušā Trešā reiha bruņoto struktūru — Ieroču SS un policijas — sastāvā esošo latviešu militāro formējumu kopums Otrā pasaules kara laikā.

Latvijas Centrālā padome – bija vienots politiskās vadības centrs Latvijas okupācijas laikā no 1943. līdz 1951. gadam, ko dibināja ar nolūku koordinēt dažādu latviešu pretestības grupu darbību.

Kurelieši – vienīgais lielākais latviešu bruņotais formējums, kas iesaistījās bruņotā cīņā pret vācu okupācijas varu, būdams gatavs cīnīties arī pret padomju Krievijas okupantiem.

2. uzdevums

Izpētiet attēlus A, B, C, D, F, G, H un veiciet uzdevumus

!

A

B

Latviešu 43. gvardes divīzija Rīgā

Latviešu bērni bēgļu nometnē Sabiedroto okupācijas zonā

Vācijā

C

D

Saeimas sēžu zāle

Ebreju ģimene pirms nošaušanas Liepājā

E

F

Plakāts

Latviešu leģionāri Doma laukumā Rīgā

G

H

J.Rībentrops, J.Staļins, V.Molotovs u.c.

Vācijas armija ienāk Rīgā

2.1. Sakārtojiet attēlus hronoloģiskā secībā! (7 p.)

G-E-C-H-F-A-D-B

2.2. Izvēlaties divus attēlus un komentējiet tajos redzamo! Komentārā iekļaujiet atbildes uz jautājumiem: kad notika, kāpēc un kādas sekas bija notikumam! (12 p.)

G attēls:

Molotova-Ribentropa pakta pārrakstīšana. Šo paktu1939. gada 23. augustā Maskavā parakstīja PSRS Ārlietu tautas komisārs Vjačeslavs Molotovs un Vācijas Ārlietu ministrs Joahims fon Ribentrops.

Līguma pārrakstīšanas priekšnoteikumi bija tādi, kā gan Staļins, gan Hitlers centās uzlabot savas stratēģiskās pozīcijas Baltijā un Balkānos. Rietumu valsts nepiekrita visām Staļina ambīcijām, tapēc viņš piedavāja pārrakstīt šo līgumu Hitleram.

Līgums garantēja PSRS neitralitāti kara gadījumā starp Vāciju un Poliju vai Rietumu sabiedrotajām valstīm. Pakta slepenie protokoli norādīja ietekmes zonu robežas. 1940. gada 28. septembrī pakts tika papildināts ar draudzības līgumu starp PSRS un Trešo reihu. Rezultātā Vācija ieguva Ļubļinas un Varšavas apgabalus, bet PSRS, samaksājot naudas kompensāciju, Lietuvu. Neuzbrukšanas un draudzības līgumi bija spēkā līdz 1941. gada 22. jūnijam, kad Vācija uzbruka PSRS. Šī pusotra gada laikā PSRS bija aktīva Vācijas sabiedrotā nodrošinot to ar stratēģisko aizmuguri kara vešanai pret Rietumiem un piegādājot karam nepieciešamās izejvielas.

H attēls:

1941. gada jūnījs.Vācijas irbrūkums PSRS. „Baigais gads” izgaisināja jebkādas ilūzijas par PSRS patiesajiem nolūkiem Latvijā un liela daļa iedzīvotāju vāciešus uztvēra kā atbrīvotājus. Rietumeiropas iedzīvotājiem vācieši bija iekarotāji, bet Baltijas valstīs okupācijas sākumā attieksme pret vāciešiem bija citāda – vācieši tiek sagaidīti kā atbrīvotāji.
Vācu okupācijas vara ātri izgaisināja cerības uz Latvijas Republikas atjaunošanu. Visus latviešu militāros formējumus atbruņoja un centrālo valsts iestāžu atjaunošanu apturēja. Vācu okupanti padomju okupācijas laikā atņemtos īpašumus neatdeva to bijušajiem īpašniekiem, bet paturēja Vācijas valsts īpašumā. Tikai 1943. g., kad vācu armijas stāvoklis frontē pasliktinājās, mainījās okupācijas varas iestāžu politika – daļa īpašumu tika atdoti bijušajiem īpašniekiem.

 

Citi darbi šajā kategorijā

ATBILDES VĒSTULES NOFORMĒŠANAS RAKSTUROJUMS

•Vēstule ir svarīgs saziņas rīks un veids, jo pilda informēšanas un izglītošanas funkciju. No rakstītāja izpratnes par labu vēstuli ir atkarīgs saziņas rezultāts, klienta apmierinātība,

Ķīmija

97. uzd Reakcija A 0 +1 -2 +2 -2 0 Fe + H2SO4 (atšķ.) → FeSO4 + H2 ↑ (vide skāba – ūdensšķīdumā veidojas H+ jonu pārsvars)

Pārbaudes darbs „Elektromagnētisms”

1.uzdevums (6 punkti). Atzīmē, vai apgalvojums ir patiess vai nepatiess. Vai apgalvojums ir patiess? Ievelc krustiņu atbilstīgajā ailē! Nr.p.k. Apgalvojums Jā Nē 1. Ja patstāvīgo

Pārbaudes darbs par okeāniem

Grenlandes jūra Koraļļu jūra Baltijas jūra Melnā jūra Sarkanā jūra Karību jūra Malas jūras Iekšējās jūras Grenlandes jūra Koraļļu jūra Baltijas jūra Melnā jūra Sarkanā

Mape metodiskie meteriāli

par tēmu “VASARA” Mājasdarbs: Mape metodiskie meteriāli par tēmu “VASARA”   Sīkās motorikas attīstībai, radošie darbiņi Darbs ar dziju, lentēm – šņorēšana Darbs ar aplikāciju

Pārbaudes darbs “Līdzsvara”

Pārbaudes darbs „Līdzstrāva”     Vārds, uzvārds ……………………………………………………….. Datums: ………………………. Klase: …………… 1. uzdevums (12 punkti) Izvērtē, vai apgalvojums ir patiess, un pamato savu atbildi!

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.