INSULTA DEFINĪCIJA (Teorija)

INSULTA DEFINĪCIJA

Insults tiek definēts kā pēkšņs centrālās dabas neiroloģiskais deficīts, kas ilgst vairāk par 24 stundām. Literatūrā insulta skaidrojumam lieto arī terminus „cerebrālais infarkts” un „apopleksija”. Akūta insulta stadija ilgst 24 stundas, savukārt neiroloģiskā deficīta ilgums bieži vien variējas no 5 līdz 20 minūtēm. Šis stāvoklis tiek saukts par tranzitori išēmisko lēkmi (TIL). Etioloģiski insults tiek klasificēts. Izsķir išēmisku un hemorāģisku insultu. Išēmisks insults rodas smadzeņu artērijas oklūzijas rezultātā. Hemorāģisks insults primāri ir saistīts ar spontānu asinsvadu plīsumu vai aneirismu, bet sekundāri tiek iegūts traumas rezultātā (Wittenauer & Smith, 2012).
Išēmisks insults. Simptomiem un pazīmēm retos gadījumos ir progresējoša gaita – bieži vien tās parādās pēkšņi. Tipiskākais išēmiskais insults pieaugušajam izpaužas ar vienas ķermeņa puses hemiparēzi. Klīniskās manifestācijas, savukārt, ir atkarīgas no asinsvada oklūzijas lokalizācijas. Turklāt p...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Valsts uzdevumi un funkcijas. 39.v.

Valsts uzdevums – pienākums, kurš jāveic valstij Valsts funkcija – darbība, ar kuru tiek veikts kāds konkrēts valsts uzdevums. Lielākā daļa par valsts uzdevumiem atzīst:

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.