Izmaiņas modē veicināja industriālā revolūcija un urbanizācijas process, kas daļai sabiedrības uzlaboja dzīves apstākļus

Izmaiņas modē veicināja industriālā revolūcija un urbanizācijas process, kas daļai sabiedrības uzlaboja dzīves apstākļus.
 

Sievietes

Bija raksturīgs praktiss matu sakārtojums. Galvas segas bija cepures, lakati, cepures rotātas ar ziediem un spalvām. Sieviešu apģērbs bija kleitas, jakas un svārki. Apavi – ādas kurpes ar nelielu papēdi. Aksesuāru klāstu veidoja dažādas rotas un jostas.

Vīrieši

Vīriešu modē bija ar pomādi veidots īss matu griezums. Apģērba komplekts sastāvēja no krekla,biksēm arī uzvalka. Vīrieši nēsāja klasiska stila ādas kurpes un zābakus. Cepuru klāstā bija cilindri, hūtes un naģenes. Aksesuāru klāstā sāka parādīties rokas un kabatas pulksteņi.

Bagāto pilsētnieku stils bija vairāk elegants un sociālo statusu apstiprinošs, vienkāršās tautas stils bija tuvs praktiskam darba stilam – apģērbs bija vienkāršs izturīgs un labi piemērots darba apstākļiem.
Pilsētnieku apģērbs bija izsmalcinātāks, no labākiem materiāliem veidots kā zemnieku apģērbs, kam gal...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Mežs manā pastkastītē

Saturs Ievads 3 Teorētiskais materiāls 3 Pētnieciskā daļa 3 Secinājumi 3 Izmantotās literatūras un informāciju avotu saraksts 3 Pielikums 3 Ievads Pilsēta uz pastkastītēm dažkārt

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.