Izmaiņas modē veicināja industriālā revolūcija un urbanizācijas process, kas daļai sabiedrības uzlaboja dzīves apstākļus

Izmaiņas modē veicināja industriālā revolūcija un urbanizācijas process, kas daļai sabiedrības uzlaboja dzīves apstākļus.
 

Sievietes

Bija raksturīgs praktiss matu sakārtojums. Galvas segas bija cepures, lakati, cepures rotātas ar ziediem un spalvām. Sieviešu apģērbs bija kleitas, jakas un svārki. Apavi – ādas kurpes ar nelielu papēdi. Aksesuāru klāstu veidoja dažādas rotas un jostas.

Vīrieši

Vīriešu modē bija ar pomādi veidots īss matu griezums. Apģērba komplekts sastāvēja no krekla,biksēm arī uzvalka. Vīrieši nēsāja klasiska stila ādas kurpes un zābakus. Cepuru klāstā bija cilindri, hūtes un naģenes. Aksesuāru klāstā sāka parādīties rokas un kabatas pulksteņi.

Bagāto pilsētnieku stils bija vairāk elegants un sociālo statusu apstiprinošs, vienkāršās tautas stils bija tuvs praktiskam darba stilam – apģērbs bija vienkāršs izturīgs un labi piemērots darba apstākļiem.
Pilsētnieku apģērbs bija izsmalcinātāks, no labākiem materiāliem veidots kā zemnieku apģērbs, kam gal...

Citi darbi šajā kategorijā

Imants Ziedonis. EPIFĀNIJAS.

Imants Ziedonis. EPIFĀNIJAS. Pastāvīgais darbs literatūrā 12.klasei Uzraksti, kuras I. Ziedoņa epifānijas esi izlasījis un formulē katras izlasītās epifānijas tematu! (5 p.) Mini būtiskākās atziņas,

Mājas uzdevums 0623202201

Mājas uzdevums Izstrādāt aptauju atbilstoši noteiktai problēmai. Izmantot dažādu jautājumu veidus. Sociālā problēma – emocionālā un fiziskā vardarbība skolās. Tiek aptaujāts tieši cilvēks, kas ir

Ķīmija 062022

  Uzdevums. Metāls Kālijs Alumīnijs Dzelzs Varš Zelts Siltumvadītājspēja(W/(mK)) 100 239 80 386 310 Elektrovadītspēja(secībā, sākot no labākās) 4. 3. 5. 1. 2. Cietība(Mosa skala)

“Bille” 29052022G (Atbildes pielikumā)

V. Belševicas autobiogrāfiskais romāns / filma Strādājiet pārī! Noskaties filmu “Bille”, izlasiet romāna fragmentus grāmatā 108.-118.lpp. un veiciet uzdevumus darba lapā, sniedzot izvērstas atbildes (1/2

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.