Izpētīt personības attīstības un sociolizācijas nosacījumus pirmsskolas vecumā (3-6 gadus), noskaidrot katra gada īpašības attīstības sfŗēras (fiziskā, kognitīva, psihosociālā).

4.gadi
Mērķis: izpētīt personības attīstības un sociolizācijas nosacījumus pirmsskolas vecumā (3-6 gadus), noskaidrot katra gada īpašības attīstības sfŗēras (fiziskā, kognitīva, psih osociālā).
Kad bērnam palika 4 gadi un mazbērna jeb agrīnas bērnības periods ir beigas, bērns tiek uzskaitīts pirmsskolas vecumposmā. Šajā vecumposmā notiek bērna iemācīšanās no ģimenē esošajiem paradumiem, paraugiem, jo bērns, būdams atkarīgs no mātes emocijām, cenšas darīt tā, “kā dara citi”. Šis ir periods, kurā norit cilvēcisko attiecību tālākā apgūšana, kas norit bērnam spēlējot lomu un sižeta rotaļas, komunicējot ar pieaugušajiem un vienaudžiem.
Fiziskais raksturojums
Šajā periodā raksturīga liela kustību aktivitāte, augšana, koordinācijas spēju pilnveidošanās. Bērni jau spēj veikt sarežģītas kustības (lēkt un balansēt uz vienas kājas, rāpties pa stieņiem, izdarīt dažādus palēcienus utt.) un arī spēj saskaņot 2 principus – “Es gribu!” un “Man vajag”.
Bērnu muskuļi šajā periodā ir labāk attīstīti nekā...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.