Iztēles un intuīcijas loma izzināšanas procesā. Zinātniskie ētiskie jautājumi un zinātnieka sociālā atbildība.

Eseja Filosofijas un ētikas priekšmetā
Tēma
" Iztēles un intuīcijas loma izzināšanas procesā. Zinātniskie ētiskie jautājumi un zinātnieka sociālā atbildība"
2021.g.
Zinātniskie ētiskie jautājumi un zinātnieka ētikas kodekss
Lai iztirzātu zinātniski ētiskos jautājumus, nepieciešams atzīmēt, ka mūsdienās zinātnieki pamatojas uz izstrādāto Zinātnieka ētikas kodeksu [1] kas reglamentē zinātnieka darbības ētikas principus, kas pamatojas uz vispārcilvēciskām un profesionālās darbības morāles normām. Tā kā zinātnieki ir cilvēki, kuri veic pētījumus daudzās jomās, un pēta pasaules parādības un procesus, tad var uzskatīt, ka tie ir īpaši cilvēki ar viņiem uzlikto īpašu ētikas kodeksu un morāles normām. Mūsdienās šis ir viens no galvenajiem dokumentiem Latvijas zinātnes pasaulē, kas nosaka, ka zinātniskās izziņas procesam jābalstās uz pētniecības ētikas normām un diskusiju principiem.
Publicētos avotos atzīmēts, ka „zinātnieka ētikas jautājumi atšķiras no zinātnes ētikas, kurā kopš 20.gadsimta o...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Ārsta profesionālā ētikas raksturojums

Ar pārliecību var apgalvot, ka cilvēces rakstītās vēstures laikā un pasaulē, ārsta esamībai vienmēr ir tikusi piešķirta īpaša nozīmība. Cilvēki dodas pie ārsta, lai saņemtu

Working capital management

Rarely are firms started for reasons other than profit. In order to improve the effectiveness of their operations, businesses examine a variety of financial metrics.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.