Jāņu svētku nozīme mūsdienu kultūrā

Jāņu svētku nozīme mūsdienu kultūrā
Jāņu svētki ir latviešu gadskārtas svētki, ko svin vasaras saulgriežu laikā, kad ir visīsākā nakts un visgarākā diena. Jāņu diena ir 24. jūnijā, šajā dienā Latvijā ir oficiāla brīvdiena.
Jāņu svētki ir lielāki, tradīciju bagātāki un pazīstamāki svētki latviešu kultūrā, kuru svin visas paaudze un sabiedrību grupas. Jāņu svētkiem ir daudz tradīciju.
Vasaras saulgriežu laikā līdz Zemei nonāk visvairāk saules gaismas. Ir ticība, ka šī enerģija dabā veicina dzīvības vairošanos un augšanu. Tieši tāpēc ļoti daudzās pirmatnējās kultūrās šīs dienas tiek svinētas. Tā ir arī viena no vissenākajām Eiropas tautu tradīcijām, kas iezīmē laika cikliskumu un kalpo par atskaites punktu kalendāram. Pēc savas nozīmes tie bija vissvarīgākie gada svētki.
Jāņu svētku neatņemama daļa ir tās tradīcijas. Viena no populārākajiem ir Jāņu uguns kuršana. Tā ir neatņemama svinību sastāvdaļa. Jāņos ugunskuru jādedzina visu nakti. Uguns simbolizē Saules uzkāpšanu debesu kalnā, gaism...

Citi darbi šajā kategorijā

MAKROEKONOMIKA. EKS 27052022 (Gatavs darbs pielikumā)

I. MAK pamata rādītāji 1. Ierakstiet makroekonomikas rezultatīvos rādītājus (1.2.3.4.5.) 1)…………………………………………….. 2) ………………………………………………………. 3)…………………………………………….. 4) ………………………………………………………. 5)…………………………………………….. 2. Kā nosaka rīcības ienākumu RI (1) un,

K.D 2705H

1) Подготовить два автобиографических повествования. 2) Очистить текст и разделить его на единицы содержания. 3) Провести классификацию этих единиц в соответствии с подходящей категориальной схемой.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.