Jaunākie zinātniskie pētījumi par sociālās psiholoģijas atziņu izmantošanu juristu darbībā

Ievads
Jurisprudence jeb tiesību zinātne ir sociālā zinātne, kas pēta tiesības kā sociālo parādību. Tā, savukārt, raksturojas ar īpašo sociālo normu sistēmu un tās nozīmīgumu sabiedrības dzīves regulējumā. Tāpat kā citas zinātnes, arī tiesību zinātne mijiedarbojas ar citām šajā sistēmā esošajām zinātnēm. Tas nozīmē, ka arī citām zinātnēm ir ietekme uz tiesību zinātni. Tā, piemēram, tiesību apguve nav iedomājama bez sociālās psiholoģijas līdzdalības, kas aptver indivīda un sociālās vides aspektus – vērtības, emocinālos stāvokļus, kognitīvās funkcijas, personības īpašības, cilvēku savstarpējās attiecības utt. Zinātnēm apvienojoties un papildinot vienai otru, ir iespējams ātrāk, kvalitatīvāk un efektīvāk sasniegt uzstādīto mērķi kādā noteiktā nozarē un/vai darbības jomā (Džugleja, 2011: 8-9).
Šā darba ietvaros tiek aplūkota „poligrāfa ekspertīze” metode, ko var uzskatīt par sociālās psiholoģijas atziņu izmantošanu juristu darbībā. Darba pirmajā daļā tiks aprakstīta metodes būtība, tās mēr...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.