Kā veidojas cenas. Kas ietekmē cenas. Kas maina cenas. Konspekts.

Cena ir naudas vai vērtību summa, kura tiek pieprasīta par preci vai pakalpojumu, tas ir konkurences instruments, kas atkarīgs no visiem pasākumiem, ko veic uzņēmums.
Cenu veidošanas metodes iedala, pamatojoties uz preces vai pakalpojuma ražošanas izmaksām, pieprasījumu tirgū un konkurentējošo uzņēmumu politiku.
Ražošanas izmaksu cenā iekļauj pašizmaksu kopā ar vēlamo peļņu, bezzaudējuma punkta noteikšanu un analīzi, kā arī vidējās izmaksas kopā ar uzcenojumu.
Orientējoties uz pieprasījumu, cenas veidošana ir saistīta ar preču patēriņa vērtību, tās kvalitāti, imidžu, servisu, diferenciāciju pēc tirgus segmentiem, taču tā neanalizē izdevumus, izejvielu, darbaspēku izdevumus, tāpēc ir jāveic pieprasījuma prognozēšana.
Cenu līmeni tirgū ietekmē patērētāji, valdība, starpnieki uzņēmuma darbībā, konkurenti, ražošanas un patēriņa izmaksa, kā arī dažādi ārpus cenu faktori, piemēram, mode, sezonalitāte, klimatiskie apstākļi.
Atkarībā no uzņēmuma stratēģijas, kapitāla un izmaksu līmeņa, cena ti...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

1. kontroldarbs 19052023

(pareizas var būt arī vairākas atbildes) Kādu informāciju ir jāsniedz (pārzinim pēc savas iniciatīvas) datu subjektam, ievācot no viņa datus? Pārziņa nosaukumu un adresi; Personas

Globalization trends

Globalization trends, which are observable with the advancement of technology, blur the boundaries between nations: people travel more, seek employment abroad, and move their country

Muitas darbība Latvijas pastā

IEVADS Starptautiskie pasta sūtījumi mūsdienās, pateicoties plaši izplatītajai interneta tehnoloģiju intensīvai attīstībai, kļūst par vienu no ērtākajiem un izplatītākajiem veidiem, kā fiziskām personām pārvietot preces

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.