Kā veidojas cenas. Kas ietekmē cenas. Kas maina cenas. Konspekts.

Cena ir naudas vai vērtību summa, kura tiek pieprasīta par preci vai pakalpojumu, tas ir konkurences instruments, kas atkarīgs no visiem pasākumiem, ko veic uzņēmums.
Cenu veidošanas metodes iedala, pamatojoties uz preces vai pakalpojuma ražošanas izmaksām, pieprasījumu tirgū un konkurentējošo uzņēmumu politiku.
Ražošanas izmaksu cenā iekļauj pašizmaksu kopā ar vēlamo peļņu, bezzaudējuma punkta noteikšanu un analīzi, kā arī vidējās izmaksas kopā ar uzcenojumu.
Orientējoties uz pieprasījumu, cenas veidošana ir saistīta ar preču patēriņa vērtību, tās kvalitāti, imidžu, servisu, diferenciāciju pēc tirgus segmentiem, taču tā neanalizē izdevumus, izejvielu, darbaspēku izdevumus, tāpēc ir jāveic pieprasījuma prognozēšana.
Cenu līmeni tirgū ietekmē patērētāji, valdība, starpnieki uzņēmuma darbībā, konkurenti, ražošanas un patēriņa izmaksa, kā arī dažādi ārpus cenu faktori, piemēram, mode, sezonalitāte, klimatiskie apstākļi.
Atkarībā no uzņēmuma stratēģijas, kapitāla un izmaksu līmeņa, cena ti...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.