(KcT uzdevumi 5.-8.)

Uzdevums 2.2.
(KcT uzdevumi 5.-8.)
Uzdevums 5.
Uzņēmējam Žanim Lagzdiņam rodas ideja pārdot oriģināli iepakotas dažādu formu ziepes un citus parfimērijas izstrādājumus. Šajā sakarā viņš nodibina un piesaka ierakstīšanai komercreģistrā SIA “Žaņa Lagzdiņa ziepju fabrika”.
Jautājumi:

Vai augstākminētās firmas izvēle ir pieļaujama, ievērojot to, ka pastāv komercreģistrā jau ierakstīta SIA “Žaņa Lagzdiņa maizes fabrika”, kuras dibinātājs ir pavisam cits Žanis Lagzdiņš?

Pieļaujama, jo likuma "Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru" 14.panta piektajā daļā noteikts, ka, pārbaudot Komerclikuma 28.pantā norādītos apstākļus, Uzņēmumu reģistra valsts notārs ir tiesīgs pieņemt lēmumu par ieraksta izdarīšanas atlikšanu tad, ja:

starp komersanta pieteikto firmu un komercreģistrā un citos UR pārzinātajos reģistros jau ierakstītu vai ierakstīšanai pieteiktu nosaukumu (firmu) vienīgā atšķirība ir atstarpes un pieturzīmes starp nosaukumā (firmā) lietotajiem burtiem, cipariem vai lielo un mazo burtu...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Ārsta profesionālā ētikas raksturojums

Ar pārliecību var apgalvot, ka cilvēces rakstītās vēstures laikā un pasaulē, ārsta esamībai vienmēr ir tikusi piešķirta īpaša nozīmība. Cilvēki dodas pie ārsta, lai saņemtu

Working capital management

Rarely are firms started for reasons other than profit. In order to improve the effectiveness of their operations, businesses examine a variety of financial metrics.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.