Ķermeņa tēla uztveres saistība ar identitātes veidošanos pusaudžiem

Rezumējums
 
Kursa darba mērķis ir izpētīt ķermeņa tēla uztveres saistību ar identitātes veidošanos pusaudžiem. Ķermeņa tēls tiek izprasts kā personas uztvere, domas, sajūtas un emocijas par paša ķermeni. Vispārējais uzskats par ķermeņa tēlu sastāv no ķermeņa izmēra aprēķina, novērtējuma par ķermeņa pievilcību gan savās acīs, gan citu acīs, kā arī ar radušajām asociācijām par sava ķermeņa formu un izmēru. Kopumā ķermeņa tēlam ir salīdzinoši liela nozīme ikvienas personas dzīvē, tas ir personas ārējais tēls, ko redz ne tikai pati persona, bet arī citas apkārt esošās personas.
Ķermeņa tēls ir personas ārējais veidols, ar kuru persona sevi identificē, tas ietver sevī to kā personas uztveri par savu ķermeni – domas un sajūtas, kas izpaužas noteiktā personas uzvedībā. Personas uztveri par sava ķermeņa tēlu ietekmē dažādi faktori – fiziskie, sociālie, psiholoģiskie faktori. Visbūtiskākais personas ķermeņa tēla uztveres veidošanas procesā ir pusaudža vecums.
Mainoties ķermeņa tēlam, personas ...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.