ĶĪMISKO ELEMENTU PERIODISKĀ TABULA

ĶĪMISKO ELEMENTU PERIODISKĀ TABULA
1. variants
1. uzdevums. (3 punkti)
Pasvītro atbilstošos vārdus, lai veidotos patiess apgalvojums!

Ķīmisko elementu periodiskajā tabulā periodos no labās uz kreiso pusi pastiprinās elementu nemetāliskās / metāliskās īpašības.
Nemetāliskie elementi ķīmiskajās pārvērtībās elektronus visbiežāk pievieno / atdod.
IIA grupas ķīmiskie elementi veido skābos/ bāziskos oksīdus.

2. uzdevums. (3punkti)
Izlasi tekstu!
19. gs. daudzi zinātnieki centās klasificēt tajā laikā zināmos ķīmiskos elementus. Vācu ķīmiķis J. Debereiners secināja, ka pastāv vairākas elementu kopas, kurās ietilpst trīs elementi ar līdzīgām fizikālajām un ķīmiskajām īpašībām. Šādas kopas J. Debereiners nosauca par triādēm. Viņam no ķīmiskajiem elementiem: Li, K, S, Ca, Cl, Na, Br, Sr, Se, I, Te, Ba izdevās izveidot četras šādas triādes, no kurām viena bija: Li, Na, K.
Izveido pārējās trīs Debereinera triādes!
1. Ca, Sr, Ba; 2.Cl, Br, I; 3. S, Se, Te.
3. uzdevums. (4 punkti)
Dotas oksīdu form...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Matem.122G (Gatavs darbs pielikumā)

4.uzdevums (16punkti) Aplūkojot zīmējumus, nosauc un uzzīmē daudzstūri, kas rodas taisnu prizmu vai piramīdu šķeļot ar plakni (4. zīm. dota četrstūra piramīda). Pamato, kāda figūra

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.