„Ko, kā un kad ēst”

Pārbaudes darbs
„Ko, kā un kad ēst”
1. Izskaidro jēdzienu mērenība uzturā. (2 punkti)
Mērenība uzturā ir sabalansēts uzturs, kas satur mērenu daudzumu visu nepieciešamo vielu, kas vajadzīgs cilvēka organismam - olbaltumvielas, ogļhidrāti, tauki, minerālvielas, vitamīni, šķiedrvielas. Mērens uzturs ir uzturs, kur visas šīs vielas atrodas līdzsvarā, un nav pārmērīgi lietotas, kādas vienas vielas grupa, piem., tauki.
2. Izvēlies pareizo atbildes variantu. Kāda ir ieteicamā organismam nepieciešamo uzturvielu attiecība uzņemtajā uzturā? Paskaidro savu izvēli. (2 punkti)

 

Olbaltumvielas : tauki : ogļhidrāti

A

1 : 2 : 5

B

1 : 1 : 4

C

1 : 1 : 1

D

1 : 2 : 1

Visvairāk jābūt ogļhidrātiem, jo tie ir galvenais organisma enerģijas avots. Olbaltumvielas palīdz veidot un labot organismu, jo ir galvenais komponents muskuļos un pārējās ir organisma šūnās, ka arī tauki. Taukiem, bez enerģijas ir svarīga funkcija siltumizolācijai un aizsardzībai.
3. Nosauc divas produktu g...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Mežs manā pastkastītē

Saturs Ievads 3 Teorētiskais materiāls 3 Pētnieciskā daļa 3 Secinājumi 3 Izmantotās literatūras un informāciju avotu saraksts 3 Pielikums 3 Ievads Pilsēta uz pastkastītēm dažkārt

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.