„Ko, kā un kad ēst”

Pārbaudes darbs
„Ko, kā un kad ēst”
1. Izskaidro jēdzienu mērenība uzturā. (2 punkti)
Mērenība uzturā ir sabalansēts uzturs, kas satur mērenu daudzumu visu nepieciešamo vielu, kas vajadzīgs cilvēka organismam - olbaltumvielas, ogļhidrāti, tauki, minerālvielas, vitamīni, šķiedrvielas. Mērens uzturs ir uzturs, kur visas šīs vielas atrodas līdzsvarā, un nav pārmērīgi lietotas, kādas vienas vielas grupa, piem., tauki.
2. Izvēlies pareizo atbildes variantu. Kāda ir ieteicamā organismam nepieciešamo uzturvielu attiecība uzņemtajā uzturā? Paskaidro savu izvēli. (2 punkti)

 

Olbaltumvielas : tauki : ogļhidrāti

A

1 : 2 : 5

B

1 : 1 : 4

C

1 : 1 : 1

D

1 : 2 : 1

Visvairāk jābūt ogļhidrātiem, jo tie ir galvenais organisma enerģijas avots. Olbaltumvielas palīdz veidot un labot organismu, jo ir galvenais komponents muskuļos un pārējās ir organisma šūnās, ka arī tauki. Taukiem, bez enerģijas ir svarīga funkcija siltumizolācijai un aizsardzībai.
3. Nosauc divas produktu g...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Bioloģija II semestra parbaudes darbs

Uzdevums (8 punkti) Tabulā pie katra nacionālā parka ieraksti tā izveidošanas gadu, īsumā izklāsti tā darbības pamatuzdevumus un norādi vismaz 5 aizsargājamas augu un dzīvnieku

Dizains un tehnoloģijas

Izveidot 1 radošo uzdevumu vienam, iekļaujot 2 caurviju prasmju pilnveidi, mācību tematam dizainā un tehnoloģijās 4.-6. klasē! Izstrādāt vērtēšanas kritērijus! (Grupa: Temats: Domu kartes izveide

Inovatīva pārvaldība un globālā konkurētspēja

1.uzdevums Laikposmā no 2007. gada līdz 2015. gadam Latvijā tika likvidēts monopols elektroenerģijas tirgū. Atlasi informāciju un uzraksti par būtiskākajām pārmaiņām elektroenerģijas tirgū un ieguvumiem

M3gana iet uz skolu Filozofs Artis Svece

12.klase latviešu valoda 1.PD 2.semestrī Teksta izpratne, gramatika 1. Izlasi tekstu, veic prasītos uzdevumus! M3gana iet uz skolu Filozofs Artis Svece (..) “OpenAI” radītā “čatbota”

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.