KOMERCTIESĪBAS

KOMERCTIESĪBAS

1. Kāpēc mazkapitāla SIA nav iespējams reorganizēt?

Komerclikuma 372.1 panta pirmā daļa ir noteikts, ka mazkapitāla sabiedrības nedrīkst reorganizēt. Komerclikuma izpratnē nevar reorganizēt individuālo komersantu, kas ir fiziska persona.

2. Kas ir pozitīvā un negatīvā publicitāte?

Komerclikuma 12.panta (3). d. regulē komercreģistra pozitīvo publicitāti: ja komercreģistrā ierakstāmās ziņas ir ierakstītas vai izsludinātas nepareizi, trešā persona attiecībā uz personu, kuras interesēs šīs ziņas bija jāieraksta, var atsaukties uz izsludinātajām ziņām, izņemot gadījumu, kad trešā persona zināja, ka izsludinātās ziņas neatbilst patiesajam tiesiskajam stāvoklim vai komercreģistrā ierakstītajām ziņām.

Tādējādi Komerclikuma 12.panta (3). d. aizsargā labticīgas trešās personas uzticēšanos komercreģistra klusēšanai.

Komerclikuma 12.panta (2). d. regulēta komercreģistra negatīvā publicitāte: ja komercreģistrā ierakstāmās ziņas ir ierakstītas vai arī ir ierakstītas, bet nav iz...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.