Krišjāņa Barona darbs folkloristikā

Saturs
Ievads ………… 3lpp
Krišjānis Barons ………… 4lpp
Latviešu folkloristikas priekšvēsture ar ievirzi tautasdziesmās ………… 4lpp
Krišjānis Barons un tautasdziesmas ………… 5lpp
Nobeigums ………… 7lpp
Ievads
Folklora ir būtiska katras tautas sastāvdaļa. Tā ietver sevī literatūru, ticējumus, valodu, paražas, mūziku, dejas u.c. Šis kopums veido tautas daiļradi. Vārds „folklora” ir cēlies no angļu vārdiem „folk”, kas nozīmē tauta, un „lore”, apzīmējot zināšanas.
Latvieši var lepoties ar ļoti bagātu folkloru. It sevišķi nozīmīgs elements ir tautasdziesmas, kuras iemantojušas arī pasaules atzinību, iekļaujot Krišjāņa Barona Dainu skapi UNESCO Pasaules atmiņu sarakstā. Tautasdziesmas latviešiem ir liela vērtība un ir viena no galvenajām mutvārdu tradīcijām. Iespējams, ka puse no tām mūsdienu tehnoloģijas un globalizācijas laikmetā būtu jau aizgājušas zudībā, ja vien sabiedrībā nebūtu cilvēki, kuri novērtētu senču mantojumu un bagātīgo kultūru un domātu nākotni, ieguldot savu laiku un darbu visas tautas...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.